Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mik a különbségek a nyomtatott...

Mik a különbségek a nyomtatott sajtóban megjelent hír és a rádióban elhangzott (majd a rádió web felületen kiírt) hír között?

Figyelt kérdés
-terjedelem, tömörség... ilyesmire gondolok. köszönöm
2012. nov. 15. 21:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy hasonló kérdésre már válaszoltam egyszer, ott példamondat is volt, hogy kellene átalakítani.

Az a lényeg, hogy a rádióban elhangzó híreknek, -ahogy Te is írod- tömörebbeknek kell lenniük, rövidebb mondatokban kell közölni az információkat.

Erre azért van szükség szerintem, mert általában háttérrádiózás folyik, tehát közben autót vezet valaki, vagy más tevékenység közben hallgat az ember rádiót.

Nincs lehetőség arra, hogy ha valamit nem értünk, visszalapozzunk a hír, a mondat elejére, mint az írott sajtóban.

Egyszeri meghallgatás után kell tisztában lenni a hír tartalmával, jelentőségével, a mi életünkre gyakorolt hatásával például.

Azt is megfigyeltem, hogy ha valamilyen katasztrófáról tudósítanak bennünket a rádióban, az elején is elmondják a helyszínt, országot, várost, időpontot és a végén ezt újra megismétlik.

Ennek szerintem azért van jelentősége, hogyha valaki nem hallotta a hír elejét, mert később kapcsolódott be a rádiózásba, akkor is pontosan tisztában legyen a baleset, földrengés, repülő szerencsétlenség helyével, időpontjával.

2012. nov. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!