Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki leirná nekem az Egri...

Valaki leirná nekem az Egri csillagok tartalmat roviden? Csak 5 mondat kene! Fontos'''

Figyelt kérdés
Egy fogalmazasba kene nekem ez de csak 5-6 mondat tobb nem!! aki tudja az irja le legyszives!! kosz elore is

2012. nov. 17. 14:23
 1/2 A kérdező kommentje:
Es a foszereploit jellemzesukkel aki tudja!! Koszi elore is..
2012. nov. 17. 14:36
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az Egri csillagok Bornemissza Gergely élettörténetét meséli el, kb. 20 évet ölel fel a cselekmény.

A főhős 7 éves kisfiú a regény kezdetén, hősiességével már ekkor kitűnik kortársai közül.Fiatal felnőttként is nem mindennapi kalandokba keveredik, megjárja Törökországot, nevelőapja kiszabadításáért. Vele tart felesége, Cecey Éva és legjobb barátja Mekcsey, de tervük nem sikerül.

Legközelebb már az egri vár ostrománál találkozunk vele, Dobó István, és a hős várvédők társaságában.

A török csapatoktól életük kockáztatásával sikeresen megvédik a várat és örökre bevésik nevüket a magyar történelem lapjaira.

2012. nov. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!