Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy keleti irányba haladó 600...

Egy keleti irányba haladó 600 km/h sebességgel, állandó magasságban haladó repülőgépről egy déli irányba fekvő vár 35°-os depressziószög alatt látszik. * Milyen magasan repül a gép?

Figyelt kérdés

*Egy perc múlva ugyanerre a várra 25°-os depressziószög alatt tekinthetünk.

Ez nem fért ki...


Nem szükséges a teljes megoldást leírni, csak azt, hogy hogyan lehetne megoldani. Ha tudnám azt, hogy mennyi utat tett meg, akkor egyedül is meg tudnám csinálni, de így ezt nem tudom...

Előre is köszönöm a válaszokat!!


2012. nov. 18. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha megvan a sebesség és az eltelt idő, abból ki lehet számolni a megtett utat, nem? Csak át kell váltani a mértékegységeket, hogy egységes legyen.
2012. nov. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam, de azt nem tudom, mennyi ideig ment, hogy 35°-os szögből lássa a várat. Lehet, hogy most én vagyok a hülye (sőt! XD), de nem tudok rájönni a megoldásra. Most utoljára több, mint 32 ezer méter jött ki, de nem repülhet egy repülő ilyen magasan...
2012. nov. 18. 19:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Ott van, hogy egy perc múlva.
2012. nov. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak ma már annyira nem fog a hajam, hogy azt hittem, megy a gép egy darabig és akkor látja 35° alatt, aztán megy 1 percet és 25° alatt. De most végre hihető eredmény jött ki. XD
2012. nov. 18. 20:18
 5/5 A kérdező kommentje:
Akarom írni az agyam... ^-^"
2012. nov. 18. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!