Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell levezetni ezt a...

Hogyan kell levezetni ezt a matek példát?

Figyelt kérdés

Öt egymást követő páros szám összege -10. Melyek ezek a számok?( a megoldás -6, -4,-2, 0, 2)

Hogyan kell vázlatot írni és egyenletben kiszámítani? Elsőfokú egyenlet megoldható szöveges feladatok az anyag címe!!! Előre is KÖSZIII a válaszokat!!



2012. nov. 19. 15:01
 1/5 bongolo ***** válasza:

Az első számot nevezzük x-nek.

A többi 4 szám x+2, x+4, x+6, x+8

Az öt szám összege ... (add össze), ez egyenlő −10-zel.


Már meg is van az egyenleted.

2012. nov. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 RazOR válasza:
De nekünk van -6 meg -4 is azt hogyan a +-okból nem jön ki -10 :D
2012. nov. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 RazOR válasza:
Meg -2 ő is
2012. nov. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És a vázlat?
2012. nov. 19. 15:37
 5/5 bongolo ***** válasza:

RazOR: add össze, pont kijön a −10.


Kérdező: Nem tudom, milyen vázlatot tanított a tanár, az a te füzetedből derül ki. Amit én írtam, az számomra vázlat.


Ha még mélyebb kell, akkor rajzolj 5 karikát egymás mellé, írd beléjük, hogy x, x+2, x+4, x+6, x+8, aztán add össze őket, kapsz 5x+20-at, és írd fel az egyenletet, hogy 5x+20 = −10


De lehet, hogy nem ezt érti a tanár vázlat alatt, ezt neked kell tudni.

2012. nov. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!