Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnétok Segiteni Nyilas Misi...

Tamás Urbán kérdése:

Tudnétok Segiteni Nyilas Misi jellemtésében? (Légy jo Mindhalálig Moricz Zsigmond)

Figyelt kérdés
Valaki tudna segiteni Nyilas Misi Jellemzésébem nekünk nem volt kötelezöre feladva s amikor tanultok ak beteg voltam de a dogát megg kell irnom a neten nem találtam semmit

2012. nov. 20. 14:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Nyilas Misi szegény, sokgyerekes , egyszerű családból való kisfiú. Édesapja ács, nehéz körülmények között élnek. A kisdiák eszes, szorgalmas, ezért kerül a debreceni kollégiumba bentlakásos tanulóként.

Minden tárgyból kitűnően tanul, de legjobban az irodalmat, történelmet, latint kedveli.

Lelkiismeretesen látja el a rábízott feladatokat, a vak Pósalaky úrnál a felolvasást, és Sanyika tanítását is.

Őszinte, tisztalelkű, de bátortalan a neki idegen városi környezetben, az emberek között sem találja a helyét.

Nem elég talpraesett, nem tud ellentmondani, mindenkinek meg akar felelni, ezért keveredik bajba.

A felnőttek becsapják, kihasználják, nem tudja magát megvédeni, nem tud kiállni az igaza mellett.

Hibája, hogy nem a felnőttektől, hanem barátaitól kér segítséget, így nehezebben derül ki az igazság.

Kedves, szeretetre méltó kisfiú, de az átélt rossz élmények miatt nem akar debreceni diák maradni.

A hitét azért nem veszíti el, azt mondja, az emberek tanítója akar lenni, és továbbra is jó akar maradni, ahogy édesanyja kérte tőle: légy jó mindhalálig...

2012. nov. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen megirtam a dogát leirom ha kiderült hanya lett
2012. nov. 21. 17:44
 3/14 455451N473D válasza:
82%
Egyébként nyelvtanból ne segítsek?
2013. máj. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
40%
Lehet, hogy szüksége lenne rá :D
2014. márc. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 botony válasza:
76%
Én is köszönöm, szükségem volt rá... :)
2014. szept. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Busa99 válasza:
76%
Ezer köszönet nekem is nagyon jó.Kösz mindenért!!
2014. nov. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
80%
Nekem is sokat segített, nagyon köszönöm:)
2015. jan. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
87%
Köszi most így reggel gyorsan le tudtam írni ! Köszi !
2016. nov. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen !

Sok mindent lehetett volna még írni Misi jellemzéséről:

félénk, félszeg, komoly, felelősségteljes, zárkózott, visszahúzódó,magába forduló, szorgalmas, tehetséges, érdeklődő, fegyelmezett, jó szívű, becsületes, korához képest érett gondolkodású ...

2016. nov. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Köszönöm szépen nekem is segített<3
2016. nov. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!