Fizika házi feladat, mit számolhatok félre?


Fizika házi feladat, nem először csinálom már ezt a feladatsort és hiába számolom ki újra és újra nem jó a megoldásom. Tudom vannak itt hasonló kérdések, átnéztem őket számoltam az ott megadott képletekkel is, de így se jó. Kérlek segítsetek!


1, Két korcsolyázó halad egymással szemben. A balról érkező tömege 90 kg, sebessége 19. 08 km/h, a jobbról érkező tömege 69 kg. Amikor találkoznak összekapaszkodnak és így haladnak tovább közösen -0. 038 m/s sebességgel. A jobbra mutató irányt tekintjük pozitívnak. Mennyivel változott meg a jobbról érkező korcsolyázó mozgási energiája kJ-ban megadva?


2, Két korcsolyázó halad egymás után, az elöl lévő tömege 79 kg, sebessége 12.3 m/s, a másik sebessége 48.96 km/h. Amikor utoléri az elöl haladót összekapaszkodnak és így haladnak tovább közösen 12.8 m/s sebességgel. Mennyivel változott meg a rendszer (a két korcsolyázó) összes mozgási energiája?


3, Egy álló 84 kg tömegű korcsolyázónak nekiütközik egy 66. 0 kg tömegű másik korcsolyázó. Rugalmatlan ütközés után együtt haladnak tovább 14.4 km/h sebességgel. Mekkora volt a korcsolyázó sebessége?



2012. nov. 21. 20:09
 1/2 A kérdező kommentje:

Már csak az első feladatban kellene segítség!

A v kiszámoltam v=-7,006

A mozgási energiát nem tudom, hogy kell számolni.

Ejobb=0,5*69*-7= -241,5


De hogyan tovább?

2012. nov. 21. 21:31
 2/2 bongolo ***** válasza:

A sebesség jó (bár 7,0006 m/s, nem pedig 7,006, de úgyis 7-re kerekíti az ember).

A jobbról érkező ember kezdeti mozgási energiája:

E1 = 1/2·m·v1² = 1/2·69·7² = 1690,5 J

A végén:

E2 = 1/2·m·v2² = 1/2·69·0,038² = 0,05 J

A változás:

E2 − E1 = 0,05 − 1690,5 = −1690,45 J

Ez kJ-ban −1,69 kJ

2012. nov. 21. 23:50