Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Teljes függvény vizsgálatnál...

Bazsik kérdése:

Teljes függvény vizsgálatnál hogy vizsgáljuk a konvexitás, konkávitást és az inflexiós pontot?

Figyelt kérdés

függvényem: 4x/(x^2+1)


táblázat segítségével csináltuk, de nem igazán értettem :D



2012. nov. 27. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

Ez nem válasz, csak értetlenkedés ...


Számokkal dolgozom ezer éve, abból élek már 25 éve!


Azt árulja már el valaki, hogy ez a tanáron kívül ki a ménkűt érdekel? Az életbe nem találkoztam ezekkel a fogalmakkal!!! Na jó, a konkáv szó ismerős ...


Enélkül is lehet családot alapítani és még élni is!


Bocs! Nem a te hibád!


43F

2012. nov. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ebbe szerintem most ne keveredjünk bele, de a középiskolai anyag 99% nem hasznos, akkor legalább azok akiket ezt használni fogják (mérnökök, stb) előre megtanulhatják és nem egyetemen szenvednek vele. Úgyis csak matek fakton tanítják ezt elméletileg.



Második derriváltat kell vizsgálni. Ahol nemnegatív ott konvex a függvény, ahol nempozitív ott konkáv. Ahol 0 ott infexiós pont van (általában itt megváltozik a konvexitás, de nem feltétlenül).

2012. nov. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pontosabban inflecxiós pont az, ahol konvexitás/konkávitás megváltozik és itt a második derivált 0 lesz. De abból, hogy 0 a második derivált nem következik, hogy inflexiós pont.


Ezért nézzük meg a második derivált zérus helyeit, hisz ha valahol inflexiós pont van, akkor ott; de lehet hogy ott se.

2012. nov. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"Számokkal dolgozom ezer éve, abból élek már 25 éve! "

: DDDD

2012. nov. 27. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!