Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » ANGOL - Mi volt a hibám a...

ANGOL - Mi volt a hibám a feladatban (hogy van helyesen)?

Figyelt kérdés

2.dik feladatot lent:

[link]


2 és a 4 es feladatot:

[link]


Köszönöm előre is



2012. nov. 29. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Huh, ahogy így ki tudom venni, az első feltöltésnél, ahol a mondatban "is" meg "are" volt, mindehová "did"-et tettél segédigének, holott, ha a mondatban benne vagyon a létige, nem köll más segédige. És elöljárót sem változtatunk.

Tehát:

What is a portable player capable of?

Where is the data in PMPs stored on?

What are memory cards advertised to equip players with?

What are device drivers natively recognized by?


Remélem, nem szúrtam el, elég rosszul látni.

Mindjárt nézem a másikat is, hogy tudom-é az hiba.

2012. nov. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

No, itt is vagyok. Nagyon rendes tanárod van. Én az első mondatban, a "getting" hiányzó "t"-jéért is levontam volna, sőt a do/does tévesztésre sem adtam volna pontot. (Mert én ilyen kis gonosz vagyok:)))


2.d - He always has lunch at this time. (szokásos, ismétlődő cselekvés, simple present)

2.e - What would you do... (Mit tennél, ha... -ezt nem tudom, hogy lehet magyarázni, bocsi)

2.f - Jó volt az "is always asking", mert itt benne van a negatív érzelmi töltet, hogy az a piszok alak mindig csak kér, de tenni bezzeg ...


4. feladat

Általában az szokott lenni a feladat, hogy a kérdést tedd át függő beszédbe ("ki volt ott?" > "Azt kérdezte, ki volt ott.") - ezt most cselesen megfordították, és a végeredményt kellett volna vissza alakítanod kérdéssé. (A tanerő nem magyarázta el doga előtt? Mer' ha nem, igazán nem volt szép tőle!)


- When was Hawaii discovered?

- Is Susan here?

- Did they ask you such stupid questions?

- Has John ever been in such a situation?

- What time is it? / What's the time?


Magamat ismerve, máris bocs az esetleges elgépelésekért.

2012. nov. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vigyázat hernyó van a linken!!!!!
2012. nov. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Most még az elsot nezem :)

de addig felteszem a kérdést.

A dolgozatnál belebonyolodtam,keveredtem es amikor meglattam a ed -ket azt godoltam hogy mult idoben vannak....


pl stored. Most hogy irtad hogy are es is van benne,...szoval hiaba vannak ezekben ed.k akkor is sima jelen idoben vannak.

Ilyen esetben ugy kerdezzunk,hogy


kerdo szo (what) + is / are + ....?

Mivel tárgyra kerdezunk elmarad a do es a does?

2012. nov. 29. 19:42
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem virusos a link,hanem egy googlechrome bovitmenyt használok a kepfeltolteshez:

imgur -amivel számomra egyszerubb a kepfeltoltes

2012. nov. 29. 19:43
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolso lap (igérem),de itt azt szeretnem kerdezni:

[link]


hogy ha olyat látok ,hogy "was developed" az milyen idoben van és a kérdésben megmarad a was alakja? (Lent a 4.ik kerdes) - ugyan ez a 5. ik kerdes csak itt "were" szerepel.


A masodik viszont nagyon neheznek latszik.

Igy is jo lenne:


What does the disk has same?

2012. nov. 29. 19:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Remélem is, hogy nem vírus, mert akkor irgum-burgum lesz. Nekem a gép munkaeszköz, nélkülözhetetlen a megélhetésemhez.


A kérdéshez:

is/am/are+ige III. alakja (onnan az -ed, nem a múlt időből) = szenvedő szerkezet

Elég érdekes dogát írnotok belőle, ha nem tanultátok. Viszont a lényegen nem változtat: igen, ha is/am/are-t látsz, azzal kérdezel. :)


Ezt a "tárgyra - do/does"-t nem értem. Tárgynál is kell a do/does, feltéve, hogy simple present igeidőben vagy. Csak az alanyra kérdésnél nem kell do/does/did.

Ha létigéd/segédigéd van az állító mondatban (is, am, are, was, were/have, has, had/ will, shall/ can, could, shouls, would, stb.), akkor az lesz a mondat segédigéje.

Ha nincs (simple present, simple past), akkor van do/does vagy did.

Huh, remélem, nem voltam túl bonyolult.

2012. nov. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Így is jó lenne: What does the disk has same?

Nem :)


Szerintem a másik kérdésed már félig megválaszoltam az előző hsz-ben.


is/am/are + ige harmadik alakja - szenvedő jelen idő

was/were + ige harmadik alakja - szenvedő múlt idő


igen, a was/were és az ige is változatlan marad, csak felveszik a klasszikus kérdő szórendet

2012. nov. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a segítséged :)
2012. nov. 29. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!