Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Légy Jó Mindhalálig?! (fogalma...

Légy Jó Mindhalálig?! (fogalmazás)

Figyelt kérdés
nem tudom hogy kezedjem el,mit irjak......na szóval az lenne a feladat hogy a főszereplőt (Nyilas Mihályt) kéne bemutatni egy fogalmazásban hogy milyen...Böszorményi vagy Orczy stb...szemszögéből
2012. dec. 1. 13:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyen Orczy Vilmos szemszögéből, ők végül is barátok lesznek a regény folyamán.

Nyilas Mihály osztálytársam, ő is a Debreceni Református Gimnázium tanulója, mint én, de ő a kollégiumban lakik, mert vidéken élnek a szülei és a testvérei.

Szegény fiú, egyszerű ruhákban jár, és még télen is szalmakalapban, mert elveszítette a posztókalapját.

Bátortalan, félénk fiú, én nem hagytam volna szó nélkül, hogy a pakkomat kibontsák, biztosan panaszt tettem volna.

Nemcsak az ennivalót ették meg a szobatársai, de Böszörményi még a cipőkenőcsöt is felfalta.

Ez azért nevetséges tett volt.

Misi többször járt nálunk, láttam rajta, hogy zavarban van, főleg, amikor a kuzinjaim is megérkeztek.

Alig mert szóba állni valakivel.

Én szeretem, jó eszű, jó tanuló fiú, segítőkész, Sanyikát is türelmesen tanítja, lelkiismeretes is, A megbeszélt időben mindig ott van.

Szerintem nem kellett volna elvállalnia a számok megtételét a lutrin, ez még nem egy kisdiáknak való feladat, és a levél kézbesítése sem, amire török János kérte.Mind a két ügyből csak baja származott, én pedig mondtam neki, ne vállalja el ezeket.

De ő nagyon jó fiú, nem merte visszautasítani, ha valamire megkérték.

Gimesivel ezért segítettünk neki, sőt apámat is bevontuk a nyomozásba, amikor nem haladtunk. Én láttam, apa is, hogy itt felnőtt segítségére lett volna szükség, már előbb is.

Sajnáltam Misit, hogy ilyen ügyekbe keveredett, azért próbáltuk őt tisztázni a vádak alól.

Azt is sajnálom, hogy elmegy a gimnáziumból, és hogy a városból is elköltözik, mert így már nem találkozunk többet.

Nagyon megkedveltem őt, szívesen barátkoznék vele továbbra is, és jobban odafigyelnék a dolgaira, hogy időben figyelmeztessem. Nem szabad mindenkiben megbízni, akit nem ismer eléggé az ember, mert vannak olyanok, akik még a kisgyerekeket is becsapják, meglopják.

2012. dec. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!