Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítene nekem valaki egy...

Segítene nekem valaki egy kicsit az angol háziban?

Figyelt kérdés

Lényeg, hogy nekem egy élet is kevés lenne, hogy lefordítsam most, szóval megtenné most helyettem valaki más? :) Az se baj, ha nem egészen jó. :D


-Ellopták a pénztárcámat.

-Ne mondd!

Nem figyeltél oda?

Persze könnyen meglopják az embert manapság, olyan sok a tolvaj.

-Különösen ha csúcsforgalomban tömött villamoson utazol.

Valaki meglök, eltereli a figyelmedet miközben egy másik észrevétlenül kiveszi a pénzt.

-Jobban kellett volna vigyáznod, inkább mentél volna gyalog.

-De az ilyesmire nem lehet számítani.

Legközelebb jobban odafigyelek arra, hogy kik állnak mellettem.

Ha érzem, hogy valaki néz engem, minden tőlem telhetőt megteszek, hogy megóvjam a pénzem.

-Jó, de ha mégis eltűnik, adok neked kölcsön.


2012. dec. 2. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:

- My purse was stolen!

- Don't tell me! Were you cautious enough? Though it's easy to get robbed nowadays, there are so many thieves.

- Especially on the tram during rush hours. Somebudy pushes you to keep you busy, while someone else someone else grabs the money without anyone noticing.

- You should have been more careful and have gone on foot instead.

- But I couldn't possibly expect this. Next time I'll be more careful about who stands around me. If I can feel that somebody's watching me, I'll do my best to protect my money.

- Okay, but if it disappears anyway, I'll lend you some.


Tessék. Ejh, elszoktam már az ilyen iskolai szövegek lefordításától, meg az ilyen életidegen, erőltetett szövegektől, de na. Megpróbáltam mindenhol tükörfordítást csinálni, mert a legtöbb suliban azt díjjazzák, de néhol az annyira angoltalannak hatott, hogy kicsit átírtam, a jelentést meghegyva.

2012. dec. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Lényeg, hogy kész legyen és ne kapjak egyest. :D

És köszönöm, hogy segítettél. :))

2012. dec. 3. 00:55
 3/3 anonim ***** válasza:
You're welcome! ;)
2012. dec. 3. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!