Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Irodalom házidoga! Odüsszeia,...

Irodalom házidoga! Odüsszeia, Antigoné. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

1 A4-es oldalba kéne írnom házidogát. 4 téma közül választhatok: -Odüsszeusz hajónaplójából egy bejegyzés(1nap)

-Kreón visszaemlékezése a legrosszabb napjáról

-Iszméné visszaemlékezése -||-

-Antigoné búcsúlevele Haimonhoz


Bármelyiket választom, mindegyiket úgy kell írni, mintha

én lennék a főhős.

Kérlek segítsetek!



2012. dec. 3. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
De mit segítsünk? Annyira egyszerű! Helyetted nem írhatjuk meg! (Remélem, nem holnapra kell!)
2012. dec. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem, nem holnapra kell. olyanok segítségre gondoltam, hogy pl. melyiket válasszam, melyik a legkönnyebb?

pl. Odüsszeusz hajónaplójába mit lehetne írni?

pl. Kreón, Iszméné, Antigoné fogalmazásban milyen nyelvezetet használjak? én nem tudok úgy írni mint az eredeti szöveg... mai nyelvezettel meg hogy kéne írnom pl. Haimonnak egy búcsúlevelet?

2012. dec. 3. 17:55
 3/6 anonim ***** válasza:
A búcsúlevélre szavazok, mert azt könnyű átélni. Kicsit színpadiasan írd meg ó, meg jaj, szegény fejem, blabla. Gondolj bele, mit érezhetett Antigoné, milyen szenvedésen ment át. Milyen megalázó, hogy a saját testvére az apja. Hogy nőként nincs semmilyen joga a trónra stb...Szóval rizsázz, aztán búcsúzkodj.
2012. dec. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem Odüsszeusz a legkönnyebb.


Vagy kinyitod az Iliászt és elkezded olvasni azt a 3 éneket, amiben a kalandjait meséli el, vagy a Görög regék és mondákból olvasod el Odüsszeusz kalandjait.


Kiválasztasz egy kalandot, amelyik a legjobban tetszik.


Egyszerűen átírod E/1-be. Én kicsit beleképzelném magam a szituációba, és tennék a történetbe pár olyan dolgot is, amit nem írtak le.

2012. dec. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) még gondolkozok hogy melyik legyen...
2012. dec. 3. 19:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Odüsszeusz kalandjai az Iliászban ...XDXD

Hát ezen jót nem vettem. Az az Odüsszeia! Egyébként az a legkönnyebb szerintem.

2017. dec. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!