Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Minden természetes szám...

Minden természetes szám előállítható 67 prímszám összegeként?

Figyelt kérdés
ezt eltudná nekem vki magyarázni?
2012. dec. 6. 16:51
 1/3 BKRS ***** válasza:

Olivier Ramaré bebizonnyította 1995-ben, hogy minden páros szám előáll legfeljebb 6 prím összegeként. Ő az általánosított Rieman hipotézist használta a bizonyításhoz, Terence Tao ( [link] ) ugyanezt bizonyította a hipotézis használata nélkül.

Ha viszont a páros számokra ez igaz, akkor a páratlanok is előállnak legfeljebb 7 prím összegeként.

2012. dec. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bongolo ***** válasza:

.. idén pedig bebizonyította Tao, hogy a páratlan számok előállnak legfeljebb 5 prímszám összegeként!


[link]


Az angol wikipedia Tao-ról szóló cikkében olvastam egyébként, sajnos nem magamtól tudtam :)

2012. dec. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 bongolo ***** válasza:

Kicsit utánaolvastam. Valószínű nem mondok neked semmi újat, csak magam miatt írom le.


Az egész kezdete 1742, amikor Goldbach egy Euler-nek írt levelében megfogalmazott két sejtést:

- Minden 2-nél nagyobb páros természetes szám előáll 2 prímszám összegeként

- Minden 5-nél nagyobb természetes szám előáll 3 prím összegeként

Ez a két sejtés ekvivalens, hisz ha 2n = p₁ + p₂, akkor 2n+3 = p₁ + p₂ + 3.


Ennek a Goldbach sejtésnek a bizonyítására több részmegoldás is született, ezek közül az egyik Ricci eredménye: minden elegendően nagy természetes szám előáll legfeljebb 67 prím összegeként.


Bizonyára erről a bizonyításról kérdezel.


Itt olvastam minderről:

[link]

A Ricci féle bizonyítás nincs benne, csak Heilbronn, Landau, Scherk bizonyítása arról, hogy 71 prím összegeként előállítható minden elegendően nagy természetes szám. A cikk szerint Ricci módszere pont ugyanez volt, csak egy apró módosítással vitte le a 71-et 67-re.

2012. dec. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!