Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Heterogén egyensúlyos feladato...

Heterogén egyensúlyos feladatoknál hogy számítjuk ki a csapadék leválást?

Figyelt kérdés

Nem egészen tiszta, amit tanultunk. Én úgy tudom lehet a ph által is kiszámolni (viszont nem tudom pontosan hogy minek a ph-ját számítsam ki, az S koncentrációját vegyem ph-nak, vagy az anyagom ph-ját állapítsam meg, a tanár a közeg ph-ját is említette). A másik a koncentráció, ha az anyag (vagy a közeg?) koncentrációja nagyobb az S-nél vagy épp eléri azt akkor megindul a leválás. De nem igazán vagyok mindebben biztos, szóval jó lenne ha valaki összefoglalná nekem a témát.

Itt egy feladat, aminek a megoldását nem értem, de ha valaki megoldja és szépen levezeti, ez által el is tudja magyarázni a témát, azt nagyon megköszönném:)

1 dm3 0,2 mol/dm3 AgNO3-hoz (L=1,56*10^-10) hozzáadunk 0,5 cm3 0,25 m/m%-os 1,211 g/cm3 sűrűségű NaCl-ot (58,5 g/mol), AgNO3+NaCl=AgCl+NaNO3

Kérdés: mikor indul meg a csapadék leválás?



2012. dec. 9. 11:48
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!