Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Adnátok ötleteket téli tájleír...

Adnátok ötleteket téli tájleíró fogalmazáshoz?

Figyelt kérdés

Eddig milyen?

"Nagyon szeretem a telet, mert megnyugtató. Mikor az erdőben sétálok, ropog a hó a talpam alatt, és állatok lábnyomait látom. Süt a nap, sugarai megcsillannak a jégcsapokon. Egy tavat, ami befagyott, bokrok vesznek körül. De jó lenne korcsolyázni rajta! Csend van, de néha hallani lehet a madarak csicsergését, és látni lehet ahogy megrázzák tollaikat a hideg miatt. Messze, a nagy fehérségben kitűnik a csipkebogyótermés a bokrokon, látni lehet, hogy megcsípte a dér.

Esteledik. Az erdőre friss hótakaró hull. Az ezüstös holdfény úgy esik a földre, mint a legfinomabb selyemből szőtt fátyol."

Még jó lenne, ha tudnék 10-12 mondatot írni:S

Adnátok ötleteket, hogy miről írjak?



2012. dec. 9. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem jó idáig !

Ha már egy erdőbe tetted a helyszínt, akkor írhatod, hogy a vadállatok, őzek, szarvasok ilyenkor, estefelé jönnek az etetőkhöz, amikor már csend borul a tájra.

Csak a vaddisznók csörtetése hallatszik, orrukkal túrják az avart és makkot keresnek.

A vadnyulak is előmerészkednek üregeikből, élelem után kutatva.

A mókusok a fák odvaiba térnek már ilyenkor, szájukban mogyoróval ügyesen egyensúlyoznak az ágak között.

Hamar esteledik, a nap alacsonyan haladva hamarosan eltűnik a látóhatáron, még vörösre festi a felhőket, holnap szeles idő lesz, ezt jelzi. Még a Hold feljövetele elé írhatod.

Ahogy a szürkület leszáll, a baglyok is megjelennek a fák kopasz ágain, és az erdő talaját fürkészik, , hogy az avarban motoszkáló mezei egereket, pockokat elkaphassák. Az erdő titokzatos, kicsit félelmetes lesz már a kirándulók számára, a neszek, szokatlan hangok megriasztják a nézelődőket. A téli táj szépsége rabul ejt, szinte magad is a természet részének érzed.

Sietned kell, mert a szállingózó hó befedi a lábnyomaidat és nem találod meg az erdőből kivezető utat, amelyen jöttél.

2012. dec. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Húúú, nagyon-nagyon köszönöm!!! Ez biztos elég lesz:)
2012. dec. 11. 16:47
 3/5 lukas36 válasza:
Erzsimama,nekem is tudna osszeallitani a puszta telen nevu fogalmazast,sokat segitene,koszonom
2016. jan. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Rebus88 válasza:
Nagyon jó ez a fogalmazás, kicsit átírva hogy azért mégse ugyan ez legyen. Sokat inspirálódtam belöle. Köszönöm.
2018. dec. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Rebus88 válasza:
Remélem nem gond, hogy leírtam ezt a fogalmazást.
2018. dec. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!