Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene a nyelvtan...

Valaki segítene a nyelvtan házimban?

Figyelt kérdés

Ezek a feladatok valamiért nagyon nem mennek. Régen értettem őket, de most teljesen össze vagyok zavarodva, ezért kérlek titeket hogy segítsetek.


Hozz létre mondatot a megadott szóalakokkal:

1. múlt idejű ige + határozott névelő + határozóragos főnév + tárgyragos főnév + főnévi igenév

2. felszólító módú ige + melléknév + névelő + ragos főnév

3. ige + határozott névelő + ragos főnév + határozott névelő + melléknév + birtokos személyjeles, tárgyragos főnév

4. névelő + melléknév + főnév + határozószó + melléknév + segédige + névelő + melléknév + határozós főnév


Előre is köszönöm!!!



2012. dec. 11. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

- múlt idejű ige: kakilt, pisilt, evett (tehát ez érthető)

- határozott névelő: a, az (pl Az alma kukacos)

- határozatlan névelő: egy (pl Egy kukac van a nadrágomban.)

- Határozóragos főnév: olyan főnevek, amiket megtoldasz -hoz -hez -höz -val -vel -ig (kettőig) -ja (nyolc órája) stb ragokkal, mert ugye azt nevezzük határozószónak, ami meghatározza, hogy honnan hova megyünk, mi okból, kivel, mikor.

- A főnév azért tiszta? Például kutya, macska, Jani, Pisti, templom, alma, asztal, Magyar Nemzeti Színház. Főnéven belül van a köznév és a tulajdonnév.

- Tárgyragos főnév: kukit, Janit, templomot

felszólító módú ige: csináld, kakilj, igyál (bocs, kicsit primitív vagyok példák terén)

- a főnévi igenév nem biztos az elmémben, de szerintem az a -ni raggal ellátott ige, pl enni, festeni, futni

- melléknév: béna, unalmas, szürke, rendes (tehát tulajdonságok)

- ragos főnév: bármilyen főnév, amit megtoldasz bármilyen raggal (pl anyáddal, Janinak, házamat)

- ige: azt azért csak tudod... eszem, eszek, eszel, evett, esznek, egyél, ettünk, enni fogunk stb...

- birtokos személyjeles, tárgyragos főnév: enyémet, tiédet, Juliét, Annáékét, miénket stb

határozószó: ma, most, már, itt, gyorsan, éjjel, szépen, egyedül, együtt, sehol, soha. (,,A határozószó olyan szófaj, amelynek fő mondattani funkciója az ige által kifejezett cselekvés, történés vagy állapot körülményeinek pontosítása." << wikipédia)

- segédige: kell, akar, bír stb

Na most mivel pont van kedvem, mondok konkrét mondatokat is.

1. Elhoztam a játszótérre Jankát játszani.

2. Főzz egészségesen a gyerekeknek.

3. Megmutatom a főnökömnek az új autómat.

A negyedik mondathoz vagy képességem vagy erőm nincs, kapja be a tanárod, vagy próbálkozz gyakorlásképp.

2012. dec. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Voltam a kórházban vérképet csináltatni.

2. Színezd pirosra a képet.

3. Elajándékozom a barátnőmnek az új alkotásomat.

4. A félős fiú ma ügyes volt az irodalmi feladatban.

2012. dec. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első talán:

Akartam a könyvtárból könyvet kölcsönözni.

2. Olvass szépen a könyvből!

3. Elkérem a padtársamtól az új tollát.

4. Az okos tanuló holnap bátor lesz a nehéz dolgozatírásnál.

2012. dec. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#1 XDD kukit xDDD
2019. nov. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!