Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt hogyan írjam át fogalmazásra?

Ezt hogyan írjam át fogalmazásra?

Figyelt kérdés

Az volt a házi hogy kellet írni egy fogalmazást a 7 krajcárból. én írtam is, de azt mondta a tanár hogy tartalom. Hogy írjam át fogalmazássá? (fiú nevében írtam)

Egy vidám családi estén 7 krajcárt kerestünk.

Édesanyám vidámsággal telve kereste velem együtt az érméket.

3.-mat találtunk a gépfiókban, de többet nem találtunk.

Édesanyám valami új praktikákat vetett be. Fáradhatatlanul kerestük, meg rengeteget nevetünk közbe. a 4. krajcárt az almáriumban találtuk meg, az 5.-et pedig édesapám zsebébe. édesanyámnak eszébe jutott , hogy hátha az ő zsebébe is van, és ott is volt. Mindenhol megnéztük, de nem találtunk sehol sem többet. S ekkor bekopogtatott hozzánk egy koldus hogy kérjen egy kis alamizsnát. De elmondtuk a koldusnak hogy egész délután egy krajcárt kerestünk szappanra de nem találtunk. A koldus pedig megsajnált minket és a kezembe adta azt az egy krajcárt. Édesanyám viszont ezután köhögőrohamot kapott a sok nevetéstől , és vért köpött.

Ez volt a 7 krajcárunk keresésének története.



2012. dec. 12. 13:18
 1/6 A kérdező kommentje:
mert mondjuk mindig tartalmat irtam fogalmazás helyett:D
2012. dec. 12. 13:19
 2/6 anonim ***** válasza:

A Hét krajcár című novellának a tartalmát, történéseit meg kell tartani, tehát azt kell leírni, amit abban Móricz Zsigmond is leírt, vagy egy kitalált, hasonló, pénzkeresős történetnek kell lennie, mondjuk a mai korban ?

Olyannak, ami Veled is megtörténhetett volna ?

2012. dec. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
szóval a fogalmazás olyan mintha velem történt volna meg, és úgy irjam le ?:D
2012. dec. 12. 15:39
 4/6 anonim ***** válasza:

M kérdésedben is, amit leírtál, úgy írod, mintha veled történtek volna az események. Csak kicsit "száraz" a megfogalmazás, tehát elbeszélőbben, érzelmeket is megmutatva kellene megírni.

Például: Szeretném elmesélni életem, gyermekkorom egyik talán legszomorúbb történetét, amely arról árulkodik, hogy nagyon szegények voltunk. /ez a bevezetés/

Most jön a tárgyalás:

Előfordult sokszor bizony az is, hogy lámpaolajra, vagy édesanyámnak a mosáshoz még szappanra sem tellett.


Mindjárt folytatom, pár perc, jó ?

2012. dec. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocs, akkor folytatom:

Most, amikor felnőttként visszagondolok rá, nagyon fájdalmas már a történet, hiszen kisgyerekként nem tudhattam, édesanyám akkor már nagyon beteg lehetett.

Vidámsággal próbálta elrejteni előlünk és nevetéssé varázsolni azt az eltitkolt szomorúságot, ami az ő szívében lakhatott akkor.

Ezután szépen leírhatod, hogyan jönnek elő a krajcárok, ahogyan azt eredetileg is megtetted. Vigyázz: a ban, ben-re ! pl. közben, zsebében,

És a végén megint valami szép, visszaemlékezés, pár szép gondolat.

Még leszek, ha nem megy. Szia

2012. dec. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Simi Gabi válasza:
Bocs nekem egy kicsit hosszabb kéne nem tudna vki. segíteni?
2015. dec. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!