Elakadtam a matek háziba, és hiába dolgozom rajta nem megy. segítség?


Egy téglalap alakú fénykép körül egyenlő szélességű keret van. A teljes kép két oldala 20cm,illetve 25cm.A teljes kép területének 60%-a a fénykép területe. Mekkorák a fénykép oldalai, milyen széles a keret?


egy kis magyaráattal is ha lehet persze :)

köszönöm szépen



2012. dec. 14. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyen 'a' és 'b' a téglalap oldala.


A keret legyen 'x'


a+2x=20

b+2x=25


és

a*b=20*25*0,6=300


3 egyenlet, 3 ismeretlennel csak meg kell oldani.


a+2x=20

b+2x=25


kivonom egymásból:

b-a=5

b=5+a

Ezt beírom a másikba

a*(5+a)=300


a=15 lesz a megoldás.

15*20 cm-es a kép.

2,5-2,5 cm a keret.

2012. dec. 14. 11:42
 2/2 A kérdező kommentje:
örök hála! köszönöm szépen
2012. dec. 14. 20:31