Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kosztolányi Dezső: Petőfi...

Kosztolányi Dezső: Petőfi Sándorka - II. részlet. Ki az az ember, aki Meternich kancellárral beszélget?

Figyelt kérdés

Az a házink irodalomból, hogy írjunk erről a Kosztolányi-műről vázlatot: mind a tizenkét részlethez helyszín, idő, szereplők. A helyszínt nem igazán nehéz kitalálni, kiderül a szövegből, az egész ugyanakkor játszódik, de második résznél van egy kis gubanc...


Beszélget valaki Metternich kancellárral. Nem tudom még ki az, a tanár direkt nem mondta meg, azt mondta, ha nem tudjuk kitalálni, tessék utánanézni. Annyi segítséget adott, hogy az a személy a 19.század elején kicsit "rendbe tette a magyarokat"...


Hát, én jó vagyok töriből is, de ez valahogy nem megy. Nem tudom, lehetséges, hogy annyira nyilvánvaló, és azért nem találom ki,egyébként nem I.Ferenc az.


Nektek nincs valami ötletetek?


Link a részlethez:

[link]


A segítségeket előre is nagyon köszönöm :)



#magyar #házi #irodalom #Metternic #PetőfiSándorka
2012. dec. 14. 16:57
 1/3 A kérdező kommentje:

Elnézést a címbeli elírásért.


*Metternich

2012. dec. 14. 16:58
 2/3 anonim ***** válasza:
kiderült, ki az? érdekelne engem is! köszi
2013. jan. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
erről minek iratni vázlatot, ez a mű egy TÖKÉLY, egy csoda, inkább próbálná elérni a tanár, hogy a mű HASSON is, ne csak a száraz tényeket jegyezzétek meg, azt pár év és úgyis elfelejtitek...
2013. jan. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!