Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Keplert korban hova lehet...

Keplert korban hova lehet elhelyezni, ha már Közép-Európa? Kései középkor vagy felvilágosodás?

Figyelt kérdés
Bocs ezért a kérdésért,de nem találtam semmi konkrétat se és fontos lenne egy ppt-hez.

2012. dec. 15. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Konkrétumot én sem találtam, de Kepler 1630-ban meghalt, a felvilágosodás meg a XVIII. század eszmei irányzata, még a korai felvilágosodás is 1650 utánra teszik.

Kései középkor? A manó se tudja. Régen a középkort 476-tól 1640-ig tanították, most úgy látom átvettük a nyugati trendit, és 1492-ben ér véget. Az 1500-1700-as éveket láttam már kora újkorként is emlegetni.

Bocsi, tudom, nem voltam nagy segítség. Próbáld meg kikerülni valahogy. Mi van, ha azt írod, hogy XVII, századi matematikus, csillagász, akármi volt?

2012. dec. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!Az a helyzet,hogy van olyan kérdés is,hogy az Ember tragédiájának a 8. színe melyik korban játszódik,ezért kérdeztem.
2012. dec. 16. 14:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Átmeneti korszak
2015. máj. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem reneszánsz?
2015. máj. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem felvilágosodás
2015. máj. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!