Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Három egybetett függvényt...

Három egybetett függvényt hogyan deriváljuk?

Figyelt kérdés

(fgh)'=f'gh*g'h*h'


mert ugye kettőnél: (fg)'=f'g*g'


És akkor amit írtam az helyes?


Egyébként a példa aminél ez felmerült:


e^(-2x)*arcsin√(x/y)

ezt kell x szerint parciálisan deriválni.

e^(-2x)*(-2)*arcsin√(x/y)+e^(-2x)*1/√(1-x/y)*...


és a folytatás akkor hogy van?


köszi remélem érthető ahogyan leírtam



2012. dec. 16. 11:47
 1/6 A kérdező kommentje:

Mert ugye deriválom először arcsin szerint, de mivel ott nem x, hanem √(x/y) , ezért a √(x/y) deriváltjával megszorzom.

Ugye ez (x/y)^(1/2), amit az alfás azonosság szerint deriválok, de itt sem x-et, hanem (1/y)*x et deriváltam, ahol az 1/y egy konstans, vagyis azzal is megkéne szorozni nem?

2012. dec. 16. 11:52
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem teljesen egyértelmű a kérdésedből, hogy a három függvény egymásba van ágyazva vagy össze van szorozva, de ugye egymásba ágyazottak? Mert akkor (ha használod a zárójeleket is) akkor jó az általános képlet amit fent írtál.
2012. dec. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Viszont azt már nem értem, amit a konkrét példánál elkezdtél leírni, úgyhogy abban nem tudok segíteni
2012. dec. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi:)

a példát érthetetlenül írtam fel, vagy nem tudod deriválni?

vagy máshogy deriválnád?

2012. dec. 16. 12:40
 5/6 anonim ***** válasza:
A lácszabályt helyesen írod fel. (fogoh)'=f'o(goh)*g'o(h)*h'. Ezt kell alkalmaznod a megadott feladatban is. f= arcsin, g=négyzetgyök, h=(1/y)*id. Tehát (fogoh)'(x,y)=1/négyztegyök(1-(x/y)^2) * 1/(2*négyzetgyök(x/y)) * ((1/y)*1). Ezek alapján, mi lesz az y szerinti parciális deriváltja a megadott függvénynek?
2012. dec. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elgépeltem, bocsánat, helyesen: láncszabályt.
2012. dec. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!