Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan "vándorol" a gyűrű az...

Hogyan "vándorol" a gyűrű az egri csillagokban? Valaki leírná nekem sorban? (mert én elveszítettem ott a fonalat hogy gábor pap oda adja gergőnek ő oda akarja adni évikének de azt már nem értem hogy végül hozzá kerül e vagy sem

Figyelt kérdés
2012. dec. 17. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:

"- Egy gyűrűt hoztam - mondotta Gergely.

S elővonta a zsebéből a nagy török gyűrűt.

- Az én jó mesterem hagyta ezt nekem. Én meg odaadom neked, Vicuska.

Vica a kezébe vette a gyűrűt, és tetszéssel nézte rajta a topáz félholdat, gyémántcsillagokat. Aztán beledugta az ujját, és mosolygott.

- Mekkora gyűrű! De szép!

És hogy egy ujján csak lötyögött a gyűrű, két ujját dugta bele.

- Jó lesz, ha megnövök - mondotta. - Addig csak legyen nálad.

Aztán gyermekes őszinteséggel mondta hozzá:

- Tudod, majd ha a feleséged leszek."

2012. dec. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, úgy van, ahogy az előttem válaszólú is írta,a gyűrű pillanatnyilag Gergelynél marad.

Sopronban élnek kisfiukkal, Jancsikával, Gergelyt Egerbe hívja Dobó István. Útra kel, de a gyűrűt nem viszi magával.Éva tévedésből mondja Jumurdzsáknak, hogy a gyűrű a férjénél van, mert később megtalálja, a pergamenekkel együtt.

Ezért indul Miklós diákkal haladéktalanul Egerbe, hogy ott találkozzon férjével, és a gyűrűért ki tudják cserélni kisfiukat.

A csere azonban nem jön létre, mert Jancsika elszökik a félszemű töröktől.

A vár ostrománál pedig Jumurdzsák is meghal, így talizmánját sohasem sikerül visszaszereznie.

2012. dec. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. dec. 29. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!