Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az alábbi kérdésekre helyesek...

Az alábbi kérdésekre helyesek a válaszok?

Figyelt kérdés

1. What did you do on holiday?

The beginning of holiday, I met with my friends, and with my cousin at least twice a week. I used to swim in June everyday, because I wanted to lose from my weight a bit, but I had to give up the swimming in july, because we went to Egypt for holiday for a week with my family. It was great, Egypt is nice place, but I think I couldn\'t live here (for) more than two weeks, because it\'s too hot for me, and you find sand everywhere, but besides I loved it. (: In August, I didn\'t do any interesting. I prepared to the school.


2. Did you see interesting places there?

Yes, I saw pyramids. These are interesting, because here lies many pharaoh.


3. What was the most memorable story?

The pyraminds. I am interested in Egypt culture, I have already red some book about the Gods and Pharaohs. They are interesting, becaouse the Egyptians people believe in many Gods, and every God has got special skills like: Anubis is the God of the lower world.


Ennyi lenne. Köszönöm a válaszokat.


2009. aug. 22. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Te ugyanaz vagy, aki ma éjszaka egy levelet kérdezett?

in the holiday

At the beginning of the holiday

A meet with-ről tudd, hogy az amerikai. Brit: I met my friends

Used to swim-et nem kell itt használni, nem régen volt szokásról van szó. I swam every day (külön), sima múlt

I wanted to lose some weight , nincs from

I had to give up swimming- nincs névelő, July nagy betű

went on holiday Go melett valóban on.

E. is a nice place

nem here-there

besides helyett otherwise

anything interesting, prepared for the school

the pyramids, ez elég konkrét, nem csak úgy valamiféle piramisokat

They are: személyes névmás kell, nem mutató, a lot of pharaos lie(inkább are buried) there: többes szám

Egyptian culture: melléknév, nem országnév

have already read some books

because

Egyptian people: nem kell névelő és a melléknevet nem tesszük többes számba

believed, had múlt idő

2009. aug. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen az vagyok, d emuszály megkérdeznem. Mert ezek a házik sznetre, hogy írjak egy levelet és válaszoljak ezekre a kérdésekre. És még van sok kérdés, csak nem akartam mind bemásolni. De remélem enm gond hogy írtam kérdést, nem kötelező válaszolni. :) De egyébként köszönöm.
2009. aug. 22. 21:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Írjál nyugodtan, ha van kedvem meg időm, kijavítom. Egy kis ismeretterjesztés: Muszáj: pontos j. Merthogy ez nem egy a nyelvünkben régen meglévő szó,- az ly-nak korai nyelvünkben saját hangértéke volt - hanem egy viszonylag újkeletű német jövevényszó.
2009. aug. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
XD rendben :D tudom magam is, csak a ly-re rászoktam :|
2009. aug. 22. 22:10
 5/11 A kérdező kommentje:

Emellett angol tanár(nő) vagy?

De egyébként az ilyen Nagy betű - kis betű - vessző - külön/egybeírni dolgokra nem fektetek hangsúlyt. Egynlőre engem jobbna érdekel a nyelvtan,a mihez egy kicsit használni kell az agyad like: past perfect-es dolog, vagy used to :)

2009. aug. 22. 22:15
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Ne haragudj, nem akarok kötözködni, de azért az anyanyelved helyesírására ügyelhetnél kicsit jobban.

Két példa az utóbbi kommentedből:

angoltanár(nő) - mert nem angol nemzetiségű tanárról beszélünk

egyelőre - Egyenlőre vágta fel a a tortát. = egyforma szeletekre ~ Egyelőre nem vágta fel a tortát. = még nem vágta fel

A muszályról meg szokj le, mert nagyon ronda leírva. Ne ess abba a hibába, mint sokan, hogy direkt az ellenkezőjével írod, mert ez idővel rögzülni fog, és egy idő után nem tudsz majd dönteni, melyik a helyes.

Amúgy magyartanárnak készülök, és a helyesírási hibák nagyon bántják a szememet. ;)

2009. aug. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, angoltanár(nő) vagyok. A nyelvi hibákról nekem az a véleményem, hogy a kisebbik részük értelemzavaró, ami meg nem, az esztétikai, igényességi kérdés. Mint ahogy nem veszel fel narancssárga pöttyös selyemblúzt piros csíkos vászonnadrággal, pedig az is éppúgy melegen tart, mint egy rendes ruha, vagy nem mész ki kócosan, ugyanúgy az ember, ha ad magára meg a beszédpartnerére vagy olvasójára, akkor nyelvében is ügyel a részletekre. Nem csak funkcionális szempontból, hanem mert úgy szép, úgy igényes, úgy - képességünk maximumához képest - tökéletes.
2009. aug. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem fogja befolyásolni az interneten való írás, MSN-ezés stb. azt hogy mit írok majd nyelvtan dolgozatban, fogalmazásokban. NYelvtanból 4-es mindig a helyesírásom, szerintem egyértelmű hogy interenten senki sem fektet nagy hangsúlyt a helyesírásra. MSN-en sem írod ki hogy: Itt vagyok. Ne csináld már ezt... azt írod: itt vok, nemá ezért itt nem figyelek helyesírásra :)
2009. aug. 22. 22:38
 9/11 A kérdező kommentje:
Vagyis, hogyha jobban megnézem a szöveget alig van benne hiám. Én egy 4-est simán tudnék adni, a levélre és erre is. A levelen még az 5öst is meggondolnám, mert ott sem követtem el olyan hibákat hogy de végem van. Az más téma hogy a Lots of love kisbetű vagy nagybetű :D
2009. aug. 22. 22:40
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor ha angol tanűrnőnek készülsz, akkor segíthetnél: volt egy kérdésem Which/That! Mi a különbség? egy választ kaptam, sokat nem segetített.
2009. aug. 22. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!