10 liter 87 fokos alkoholunk van. Mennyi vizet kell hozzáöntenünk, hogy 80 fokos alkoholt kapjunk?


2012. dec. 25. 17:59
 1/3 Silber ***** válasza:

Még mindig nem a legjobb komponensek, de úgy néz ki a feladatírók hajthatatlanok.

Keverési egyenlet:

V1*w1+V2*w2=V3*w3

V1+V2=V3

V az adott oldat térfogata, w az adott oldat foka.

2012. dec. 25. 18:19
 2/3 Silber ***** válasza:

Válasz privát üzenetre:

10*87+x*0=(10+x)*80

870=800+80x

80x=70

x=7/8 l

2012. dec. 25. 19:21
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, így már mindent értek, csak az x*0 zavart meg :)
2012. dec. 25. 22:40