Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A II. Világháború fegyveriről...

A II. Világháború fegyveriről akarok ESSZÉT írni, hogy kezdjem el, gondoltam beleírom a fegyverek fajtáit meg ilyesmit?

Figyelt kérdés
13 oldalasnak kell lenni

2012. dec. 29. 10:40
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat hülyeséget írtam nem 13 oldalas hanem 4
2012. dec. 29. 10:42
 2/13 anonim válasza:
Én úgy kezdeném el,hogy felsorolom a nemzeteket akik harcoltak és minden nemzethez hozzá írnám,hogy: pisztoly,gépfegyver,gránát vagy hasonlók.Aztán utánna meg harckocsik (ugyebár az is fegyvernek számít csak bele kell ülni ;) ) repülőgépek stb...
2012. dec. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hány nemzet vett részt a II. világháborúba ?És kik?
2012. dec. 29. 11:00
 4/13 A kérdező kommentje:

Már megvan ennyire jutottam:A II. Világháborúban részt vett Németország,USA,Oroszország ,Lengyelország, Anglia,

Magyarország,Afrika .Minden nemzetnek meg volt a saját fegyverei.És akkor minden nemzehez egy fegyver és párszó róla, idági jó így?

2012. dec. 29. 11:17
 5/13 anonim ***** válasza:
Kötelező erről a témáról írnod? Mert ahogy látom a II. világháborúval alapvetően nem vagy tisztában, tehát lehet valami olyan téma kellene, amiben jobban otthon vagy.
2012. dec. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát lehet de nekem ezt tetszik legjobban a 20.századból kell,még nem vettük a II.vh-t most fogjuk venni
2012. dec. 29. 11:43
 7/13 A kérdező kommentje:

Enyie jutottam

A II. Világháborúban részt vett Németország, USA, Szovjetek, Britek,Magyarország, Afrika,Japánok . Minden nemzetnek meg volt a saját fegyverei.

Németország legismertebb kézifegyvere az MP40. Az MP40-es elődje az MP38. Ezt a fegyvert tömegesen gyártották. Mindössze 3,69kg tüzelési gyorsaság 500 lövés percenként.

USA legismertebb kézifegyvere Thompson M1 ezt a fegyvert még az I. Világháborúban kezdték fejleszteni, de csak kevés jelent meg a piacon.1942 elkezdték tömegesen gyártani. Tömege 4,82kg tüzelési gyorsassága 700 lövés percenként

Szovjetek legismertebb kézifegyvere PPSh-41. Jól bánták nagyon ezzel a fegyverrel. Gyorsan könnyen előállítható volt. Tömege 3,65kg tüzelési gyorsassága 100 lövés percenként (hosszúk a sorozatok).

Britek legismertebb kézifegyvere a Bren Mk .I ami egy könnyűgéppuska. 550 m lő távval rendelkezik. Légvédelmi célokra is, és harckocsikon sokszor használták .Tömege 10,4kg tüzelési gyorsassága 500 lövés pecenként.

Magyarok legismertebb kézifegyvere Danuvia 39M. Király Pál terveztette 1939 jelent meg. Nem volt olyan kidolgozott mint a németekké,de előnye volt a nagy tűzgyorsasság.

2012. dec. 29. 12:12
 8/13 A kérdező kommentje:
Jah nemzetket nem jól írtam így van: A II. Világháborúban részt vett Németország, USA, Szovjetek, Britek,Magyarország, Olasz,Francia,Japánok,Lengyelek
2012. dec. 29. 12:30
 9/13 anonim ***** válasza:
Csapnivaló a fogalmazásod. Ilyen mondattal kezdünk esszét. Így figyelj az egyeztetésre és a helyesírásra is!
2012. dec. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Rendben ,átírtam az egészet erre jutottam ..Persze nem ömlesztve ha nem van benne kép is.

A II. Világháborúban 8 nemzet harcolt, minden nemzetnek megvolt a sajátfegyverzete.Részt vett Németország, USA, Szovjetek, Britek, Magyarország, Olasz, Francia, Japánok.

Gépfegyverek, pisztolyok a II. Világháborúban:

Németország


Fegyverzete közé tartozott a MP40. Az MP40-es elődje az MP38. Ezt a fegyvert tömegesen gyártották.1millió MP40-es állítottak elő. Több módosított példánya van pl: MP40/II két tárat lehet belerakni. Tömege 3,69kg tüzelési sebessége 500 lövés percenként.

Fegyverzete közé tartozott a P08 Parabellum. Kicsi volt az ellenálló képessége vagy is nem bírta a fronton a port, koszt, ha rendesen karbantartották, akkor jól működött. Szövetségese katona legjobban megbecsült zsákmánya volt. Létezett belőle egy Tüzérségi modell, aminek hosszabb volt a csöve. Tömege 0,9kg lőtávolsága 50M



USA

Fegyverzete közé tartozott a Thompson M1 ezt a fegyvert még az I. Világháborúban kezdték fejleszteni, de csak kevés jelent meg a piacon.1942 elkezdték tömegesen gyártani. Tömege 4,82kg tüzelési sebessége 700 lövés percenként

Fegyverzete közé tartozott a Colt M1911A1. Több mint 2milliót gyártottak belőle, de nem használtak annyit. Ezt a fegyvert még mai is használj az US Army. Tömege 1,1kg lőtávolság 450M.


Szovjetek

Fegyverzete közé tartozott a PPSh-41. Gyorsan könnyen és olcsón lehetett előállítani. Jól bánták ezzel a fegyverrel. Gyorsan könnyen előállítható volt. Szívesen zsákmányoltak ilyet a németek. Tömege 3,65kg tüzelési sebessége 900 lövés percenként.

Fegyverzete közé tartozott a TT-33 Tokarev. Gyors és könnyű az újratöltésű, megbízható oldalfegyver. Egy hátránya volt, hogy nem lehetett csőre töltve hordani ,mivel nincs rajta kibiztosító.

Britek

Fegyverzete közé tartozott a Bren ami egy könnyűgéppuska. A csehek használati jogával kezdték el gyártani. Lőtávolossága 550m. 100-as dobtárral légvédelmi célokra is, és harckocsikon sokszor használták. Tömege 10,5kg tüzelési sebessége 500 lövés percenként.

Fegyverzete közé tartozott a Webley Mk Vl. Revolver. Új újratöltési technikának jelenetek meg minden típusba más volt. 3-mas vagy 6-os tárakat használt. Tömege 1,1kg lőtávolsága 45M.


Magyarok

Fegyverzete közé tartozott a Danuvia 39M. Király Pál terveztette 1939 jelent meg. Nevét a Danuvia gyárról kaptam, mivel ott készült. Nem volt olyan kidolgozott, mint a németekké, de előnye volt a nagy tűzgyorsasság. Tömege 4,15 kg tüzelési sebessége 730 lövés percenként.

Fegyverzete közé tartozott a 37. M. Tervezője Formmer Rudolf. A németek is használták ezt a fegyvert csak más névvel P37. Elsőnek ez egy zsebpisztolyként használták. Tömege 0,735kg.



Olaszok

Fegyverzete közé tartozott a Beretta M1938. A Berettanak rengeteg változata volt. A fegyvert németek, románok, argentin hadseregek szívesen használták. Tömege 4,25 kg tüzelési sebessége 500 lövés percenként.

Fegyverzete közé tartozott a Beretta M1934. A Beretta fegyverek közül a legismertebb. Elődje a M1915, amit 1915 készítették el sikeresen. Nem csak az olaszok használták, ha nem spanyolok, 1950-ben hagyták abba a gyártást. Tömege 0,7 kg teljes hossza 152mm.


M1915 M34

Franciák

Fegyverzete közé tartozott a FM 15 Cahauchat golyószóró. Magyar Formmer Rudolf tervei alapján készítették. A fegyver már az I. világháborúban is részt vett több mint 250000 darabot gyártottak. A fegyver minősége nem volt legjobb mivel néha elakadt magától. Tömege 9,14 kg tüzelési sebessége 250 lövés percenként.

Fegyverzete közé tartozott a Lebel M1892. Elődje a M1873,1884 kezdtek el dolgozni rajta,1892-ben készült el a fegyver. I. Világháborúban is részt vett,de nagyon drága volt és keveset gyártottak viszont a II. Világháborúban 350.000 darabot gyártottak.1945 használták. Tömege 0,835kg teljes hossza 114mm.

Japánok

Fegyverzete közé tartozott a Type 92, ami egy nehézgéppuska volt. Tűztámogatásra készült ,alapja a Hotchiss M1914 géppuska volt. A csendes-óceáni csatákon igen ismert fegyver volt , mint sok Type-nak ennek is madárszerű hangja volt,harkály hangja volt. Főhibája kicsi a tár csak 30 ami egy ilyen gépnél kevés. Tömege 55,4kg tüzelési sebessége 450 lövés percenként.

2012. dec. 29. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!