Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítesz? Értelmezzük közösen...

Segítesz? Értelmezzük közösen e két verset!

Figyelt kérdés

Vörösmarty: Merengőhöz

[link]


Csokonai: Pillantó szemek

[link]


Ezt a két verset kell összehasonlítanom 4 oldalon keresztül. A szempontokkal nagyjából tisztában vagyok, viszont nem tudom értelmezni, sem összehasonlítani a 2 verset, mivel nincs háttérismeretem a költőkről, életüknek erről a szakaszáról. Ha tudnátok írni néhány gondolatot a versek keletkezési körülményeiről, céljairől, illetve a köztük lévő hasonlóságokról és különbségekről az nagy segítséget jelentene.köszönöm hogy időt szánsz rá.


2012. dec. 29. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
.
2012. dec. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mivel minden irodalmi mű fikciós, ezért nem szükséges tudnod bármit is a költőről ahhoz, hogy elemezni tudd. Az nem baj ha az életrajzából valami nagyon nyílvánvalót megemlítessz és párhuzamba állítod vele, de nem szükséges. Minden vers többféleképpen értelmezhető, a lényeg, hogy idézettel alá tudd támasztani a kijelentésedet és összetett érvként megállja a helyét. Még azt is meg kell említened, hogy az egyes ÁLTAD kreált gondolatok, a vers szerkezete stb. mit okoznak a befogadóban. Szerintem elég világos, hogy a te gondolataid számítanak. Nem tudom nálatok ez hogy megy, de velünk aláirattak egy plágiumról szóló lapot minden évben. Ha észreveszik, hogy más gondolatát használod fel, akkor jó esetben elégtelen, de még fegyelmit is kaphatsz.
2012. dec. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

előző: ez gondolom csak egy kis p.csa házifeladat. ilyen körökben még nem kell plágiummal majdhogynem fenyegetőzni. én a német házimat copy-pasteztam párszor haverról, akkor most az is plágium?:)

de tény, hogy senki nem fogja helyetted megírni a házidat. a tanár a te gondolkodásodra kíváncsi, másrészről az előnyödre fog válni a gyakorlás az érettségin.

2012. dec. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
srácok itt ti valamit félreértelmeztetek. egyáltalán nem várom el hogy megírjátok helyettem, nincs abban semmi hogy kérdezek a keletkezési körülményekről mert a tanár is ugyanezt mondaná el, és gyakorlatilag tökmindegy hogy az ő szájából hallom vagy itt olvasom. az meg megint nem egy megírás hogy ki hogy értelmezi, (mivel ez egy vélemény), nekem a versek semmitmondóak, nehezemre esik értelmezni ezért kértem ebben segítséget. az érettségishez meg annyit hogy az érvelést választom nem a verselemzést, szóval még csak szükségem sem lesz eme "tudásra".
2012. dec. 29. 21:51
 5/8 anonim ***** válasza:

de, érvelésnél is szükséged lesz erre. mert ha jól megnézed mind a kettőnél tudni kell rizsázni. és az érettségin se tudhatod, hogy miféle témát fogsz ki.

másrészről: az itteniek többsége is úgy tud segíteni, hogy beírja google-be és kikeresi. sztem ez neked is fog menni.

2012. dec. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező: Nem tudhatod, hogy milyen feladatok lesznek érettségin, lehet, hogy a verselemzéshez majd jobban hozzá tudsz szólni, mint az érveléshez, mert kikapsz egy jó hülye témát, szóval mindenre fel kell készülni. Na nem az, hogy én most ehhez hozzá tudnék valamit szólni, mert én egyébként ugyanolyan szinten nem értek ehhez, viszont ez a mondat:

"másrészről: az itteniek többsége is úgy tud segíteni, hogy beírja google-be és kikeresi." elgondolkodtató. Milyen durva már, hogy ilyen nehéz érettségi feladatokat adnak, hogy net nélkül már hozzá sem tudunk kezdeni?! Én töriből állok így (megjegyzem irodalomból érvelést, fogalmazást 12-es létemre egyszer írtunk órán), de töriből sem sokkal többször, sőt a történelem tudásunk olyan szinten egyenlő a nullával, hogy szégyen így 12-ben. Sajnálatos, hogy ilyen tanáraink vannak, főleg, hogy érettségi tantárgyakból..:(

2012. dec. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Második válaszoló, szüksége lesz a vers keletkezési körülményeire, hogy milyen volt akkor a költő élte, hogyan hatott rá a külső világ, és ez hogyan változtatta a belső világát. Ha ismerjük a költőt, a vers is érthetőbb, mert tudjuk hogy nagyjából mit akart közölni.

A merengőhöz: idős korában vette el Laurát, a vers nem vallomás, inkább filozófiai mű.

Pillantó szemek: ez egy szerelmi vallomás Lillához. Ez egy boldog, rajongó vers, míg a másik szomorúbb hangvételű. Vörösmarty verse tele van kétségekkel, Csokonai verse pedig csordultig van Lillával.

2012. dec. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

off.

Szívem szerint azt írnám, hogy két nyomasztó vers, depis hangulatú iromány, melyeknek semmi értelmük nincs a b*zis rinyáláson kívül.

Ennél már csak József Attilát és Petőfit kedveltem kevésbbé. *Pironkodás*

2012. dec. 31. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!