Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 11. osztályos vagyok és...

Anonimus0007 kérdése:

11. osztályos vagyok és érvelést kell írnom a szerelemről, irodalmi példára kell utalni. Tudnának neked segíteni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 31. 13:39
 1/4 anonim válasza:

Ehhez legfőképp a Rómeó és Júliát ajánlom, amit bizonyára ismersz. Rámutathatsz,hogy érzéseinket nem mi választjuk.

Ha valami mást szeretnél, akkor rengetek magyar költőnk, írónk van, akiknek viszonzatlan volt a szerelmük és ezeknek hangot adtak. Esetleg a hölgy már nős volt,vagy szimplán elutasították stb.

Petőfitől a Júlia versek esetleg sok segítséget adhatnak.

Balassinak az Anna versei. Sok szerencsét!:)

2012. dec. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mellette és ellene is kell érvelni, vagy csak az egyik, vagy csak a másik nézőpontból? Mondjuk, amelyiket választod esetleg ?

Az előttem válaszoló is írt példákat, én is írok: a reménytelen szerelem gyönyörűen szólal meg Csokonai Vitéz Mihály A reményhez c. versében, vagy Juhász Gyula Anna verseiben. Címek: Milyen volt, Anna örök, vagy a következő:

"Nekem a végzetem volt a színésznő

ki ifjúságomban játszott velem,

játszott halált és életet,

s azóta kísért e bús és csalfa szerelem.


A múltnak süllyesztőjéből gyakorta fölbukkan,

s szőkén mosolyog felém,

rég elzengett zenékre ring alakja,

mely egykor üdvösség volt, és remény...."

2012. dec. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első két válaszolónak igaza van, én mondjuk még Puskin Anyegin c. művével egészíteném ki a listát.
2013. jan. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeket! :)
2013. jan. 1. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!