Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy alkatrész meghibásodásának...

Egy alkatrész meghibásodásának valószínűsége 30%. Mekkora a valószínűsége, hogy 20 megvizsgált alkatrészből pont 6 lesz hibás?

Figyelt kérdés
Elvileg ez binomiális eloszlás.
2013. jan. 4. 15:07
 1/9 A kérdező kommentje:

Ha valaki esetleg még ezt megtudná oldani:


Mekkora a valószínűsége, hogy valaki eltalálja a jövő évi foci EB első négy helyezettjét helyes sorrendben (16 csapat vesz részt)?


Próbálkoztam már vele egy jó ideje, de több módon több eredményt is kaptam és nem tudom melyik jó.

2013. jan. 4. 15:38
 2/9 bongolo ***** válasza:

Igen, ha függetlenek a "kísérletek" és azonos az esemény valószínűsége, akkor az, hogy hányszor következik be egy esemény, az binomiális eloszlás.

Most az a kísérlet, hogy megvizsgálunk egy alkatrészt, és az az esemény, hogy rossznak találjuk.

p=0,3 n=20

P(X=6) = (n alatt 6)·p^6·(1-p)^(n-6)


A másik:

Kedvező esetek száma: 1

Összes eset száma: 16·15·14·13

Ennek a kettőnek a hányadosa.

(Természetesen csak akkor, ha mindegyik csapat ugyanolyan eséllyel lesz első. Ez a valóságban nem teljesül...)

2013. jan. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi.


Nem is hiszem el szinte, hogy a második ilyen egyszerű... én túlbonyolítottam ezek szerint :)


Az elsőnél meg fogalmam se volt igazából, de most már megtudom csinálni, köszi.

2013. jan. 4. 16:05
 4/9 A kérdező kommentje:

Ha nem gond, még egy kérdésem lenne a binomiális eloszlással kapcsolatban.


Mekkora a valószínűsége, hogy 100 véletlenszerűen kiválasztott ember közül 50 férfi?


Ezt azért nem értem, mert nincs megadva, hogy most minden második férfi, vagy valami hasonló...

2013. jan. 4. 16:26
 5/9 bongolo ***** válasza:

Annak a valószínűsége, hogy egy ember férfi, az p=1/2

Ezzel kell felírni a binomiális eloszlás valószínűség-képletét.

Egyébként ilyenkor persze 1-p is 1/2, szóval a képlet jól leegyszerűsödik arra (számolj utána), hogy (100 alatt 50)/2^100.

2013. jan. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ó értem, köszönöm.
2013. jan. 4. 18:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha 30% rossz,70% jó.Ezesetben 6-nak kell rossznak lennie,ami 20*(0,3)^6*(0,7)^14,mivel 14 jó lesz akkor.

6


Ezt már számold ki te,ennyi erőm most nincs:D

2013. jan. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na jó előző vagyok,ez elég gányul sikerült:D tehát 20 alatt a 6,a többi stimmel:) A hatos kissé elcsúszott.
2013. jan. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A második feladatra inkább én azt mondanám,hogy mivel 16-ból négy kell,ezért az kapásból 16 alatt a 4.Mivel az ő sorrendjüket kell megtippelni méghozzá helyesen,ezért 1/4*1/3*1/2*1/1,azaz 1/24 az,hogy a 4 csapatból eltalálod a helyes sorrendet.Tehát 1/24 osztva 16 alatt a 4-gyel.Megkapsz egy nagyon elenyésző számot.
2013. jan. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!