Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene gyökszámításba...

Valaki segítene gyökszámításban? NAGYON FONTOS!

Figyelt kérdés

8. osztályos vagyok.Az lenne a kérdés hogy hogyan lehet rájönni gyöktáblázat segítségével egy szám négyzetgyökére?Azt tudom hogy mondjuk a 740-et át kell írni normálalakba és aztán nem tudom mit kell.Tehát:gyökalatt740=7,4 szor 10^2.Ezuttán hogyan lehet rájönni mi a négyzetgyöke?


Aztán azt is megkérdezném hogy mi van az egynél kisebb számokkal?Azokat hogyan kell kiszámolni?


És azt hiszem van valami hasonlóehhez hogy:gyökalatt4^2.Ezt hogy számoljuk ki?



2013. jan. 5. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:

A második kérdésedre a válasz, bár én ezt 10.ben tanultam: de a gyökvonás és a négyzetre emelés művelete felcserélhető.


Igazából édes mindegy mit csinálsz, vagy gyököt vonsz a négyből, ami kettő és négyzetre emeled, ami négy, vagy négyzetre emeled a négyet, ami 16 ebből gyököt vonsz, ami négy. Ilyen esetben a megoldás mindig a gyök alatt szereplő szám.


Tetáh gyök999^2 az egyenlő lesz 999.

2013. jan. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.ment a zöld.
2013. jan. 5. 17:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Az előbb írtam választ erre a kiemelt kérdésre:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

Ott a csoportra bontást mutattam. Ha tizedestört van, akkor is a tizedesvesszőtől kell jobbra-balra csinálni a csoportokat. Az elsőt megkeresem, és ahány csoport volt, annyi hellyel viszem a tizedesvesszőt.

2013. jan. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!