Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha a feladat azt kéri, hogy...

Ha a feladat azt kéri, hogy adjam meg egy f (x) függvény primitívfüggvényét, akkor deriválni, vagy integrálni kell?

Figyelt kérdés
2013. jan. 7. 14:43
 1/2 delusion ***** válasza:

Integrálni.


∫ f(x)dx = F(x) + C


F(x) a primitív függvény.

C a konstans, amiben a primitív függvények különbözhetnek.

F(x) deriváltja f(x).


példa:


Bár nem sok értelme van, de ha pl. az 52-t szeretnéd határozatlanul integrálni x szerint, akkor az 52x lesz; ez az 52x, mint függvény, egy konstansban különbözhet, tehát lehet 52x + 20, 52x+8123818, akármi; erre "találtuk ki" azt a "jelölést", hogy + C.

(miért? Konstans deriváltja nulla).

Tehát 52x + C a primitív függvény.


Hogy jól integráltál-e, azt le tudod ellenőrizni azzal, hogy lederiválod a primitív függvényt (C ugye egy konstans, deriválod nulla, ne foglalkozz vele):

d/dx 52x = 52


Így tedd fel magadnak a kérdést, ha primitív függvényt kérdez a feladat:


"Melyik az a (F(x), primitív) függvény, amit ha lederiválok az adott változója (x) szerint, akkor visszakapom az "eredeti" (integrandus utáni, f(x)) függvényt?"


Nem vagyok benne biztos, hogy jól magyaráztam, ezért várd meg a többiek válaszát is.

2013. jan. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, most már értem :D
2013. jan. 7. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!