Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene a nyelvtan...

Valaki segítene a nyelvtan leckében? Nagyon sürgős! (7. oszt)

Figyelt kérdés

"Alakítsd át úgy a mondatokat, hogy a tárgyas szószerkezetekből határozósak legyenek!"

Ez a feladat. Könyv nélkül nem tudtam elsajátítani ennek a megoldásmenetét, de azért kettőt megtudtam csinálni.

A mondatok:

Egyet-kettőt fordul.

Sétál valamennyit.

Éleset füttyentett a kutyának.

Egy kicdit megijedt.

Valaki leírná a válaszokat? Nagyon sürgős, hiányoztam amikor ezt az anyagot vették a többiek, plusz nincsen meg a tankönyvem.

Segítsetek, kérlek titeket!

Bocsánat, ha bonyolult a megfogalmazásom, de mint írtam sürgős a dolog, nincs aki segíteni tudna jelen pillanatban, reggel pedig nem lesz időm befejezni.

Letudnátok gyorsan írni a megoldásokat a szószerkezetekre?

Előre is köszönöm!



2013. jan. 7. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Kicsit pontosítsd a kérdésedet! Milyen határozós szerkezetre gondolsz?


De azért 2-t így is tudtam:

Éleset füttyentett a kutyának --> Élesen füttyentett a kutyának.

Egy kicsit megijedt -->(Egy) kissé megijedt.

2013. jan. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A feladat nem írja hogy milyennek kell lennie...
2013. jan. 7. 21:34
 3/9 A kérdező kommentje:
Amúgy meg bocsánat a helyesírási hibákért, csak telefonon vagyok és egy kicsit apró a billentyűzet az ujjaimnak...
2013. jan. 7. 21:35
 4/9 anonim ***** válasza:
De milyen határozó fajtákat ír a könyv az anyagrész elején? (Mert a legtöbb könyvben a feladatok előtt szokott lenni magyarázat is.)
2013. jan. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A tk. nincs meg, a munkafüzetbe pedig nincs semmi magyarázat. Csak egy mondat van, amit megoldottak simán az eredeti mondatból húztak egy nyilat, és ott van az új mondat.

Csak ennyi van a könyvben.

2013. jan. 7. 21:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Jézusom, számállapot- meg tekintethatározó is van már! De jó, hogy nem most vagyok gyerek!!!

Beírtam a gugliba, hogy tárgyas határozós szószerkezet, hátha okosabb leszek, mert még a feladatot sem értettem.

Kicsit mintha kapiskálnám, de nem biztos.


egyszer-kétszer fordul

az élesen meg a kissé jó volt, hanem a "valamennyit"-re kutyafülét se találok, és nem is jut eszembe semmi - bocsi! :(

2013. jan. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sétál valamerre, valahonnét, valahová. /helyhatározós/

Egyet-kettőt fordul, ezt nem tudom.

Egykettőre /meg/fordul. /időhatározós/


Sajnos, most láttam meg ezt a kérdést, de talán még reggel megnézed.

2013. jan. 8. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!


tigi5!

Engem ne oltogass le, mert nem írtam volna ki ezt a kérdést, ha nem találtam volna a Google-n számomra használható oldalt.

Nem kell kioktatni engem, mert eddig ez az egyetlen kérdés amit kiírtam, de szinte egyből le kell ordítanod engem, amikor ha nem tudok valamit, akkor megkérdezem mástól, de erre nem volt lehetőségem, Google-n pedig mint írtam, nem találtam használható infót.


Még egyszer köszönöm a két normális válaszolónak, jók lettek végül a mondatok, így ez alapján végre meg is értettem, hogy mit hogyan kell csinálni...

2013. jan. 8. 13:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen segítettünk. Örülünk /gondolom, mondhatom többesszámban/ hogy jók lettek, mert tényleg egy kicsit nehéz volt rájönni, mi is a feladat.

Annak külön örülök, hogy még az én válaszaimat is hasznosítani tudtad.

Üdv.

2013. jan. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!