Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nagyon nehéz matematikai,...

Nagyon nehéz matematikai, logikai kérdés. Még senki nem tudta megoldani, akit ismerek. Milyen magas a piramis?

Figyelt kérdés
Egy asztalra 3db, 5cm ármérőjű biliárdgolyó van lerakva egymás mellé, háromszög alakban. Egy negyedik ugyanilyen golyót helyezünk a tetejére, piramis alakban. Mekkora a felső golyó teteje és az asztal közti távolság.

2013. jan. 7. 21:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A felső golyó teteje és az asztal között 5cm van, gondolom.
2013. jan. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Az alsó golyók nyilván kicsúsznak alóla, így a felső is az asztalra kerül, azaz 5 cm van a teteje és az asztal között.

Ha mégsem csúszna ki, és piramisban maradnának, akkor a felső golyó teteje 9,0824 cm-re lenne az asztaltól.

2013. jan. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Levezetés nélkül mit sem ér, de biztos, hogy nem. Az alsó golyók vannak 5cm-re és erre még jön a 4. golyó.
2013. jan. 7. 21:54
 4/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nem egymásra vannak rakva, hanem csak simán háromszög alakban. Lerakod felülre a negyediket... Na amit eddig írtam semmi értelme.

A lényeg a megfogalmazásban: "Mekkora a felső golyó teteje és az asztal közti távolság."

A felső golyó teteje az 5cm-re van az asztaltól(CSAK ezt az egy golyót kell figyelned), mivel annyi az átmérője...Nem tudom mennyire érthető.

2013. jan. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Egymásra vannak rakva, piramis alakban, nem csúsznak szét. Hogy jött ki a 9,0824cm?
2013. jan. 7. 21:57
 6/19 anonim ***** válasza:
Lemodelleztem, és lemértem. Ki is lehetne szerkeszteni, és egy rakás Pithagorasz-tétellel papíron is meg lehetne csinálni, csak ahhoz lusta vagyok.
2013. jan. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Így kell elképzelni.

[link]

Hogy modellezted le?

2013. jan. 7. 22:01
 8/19 anonim ***** válasza:
Gépen, Inventorral. De tök lényegtelen, neked egy rendes számítás kéne.
2013. jan. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Mármint az eredmény biztos hogy ennyi (mondhatok pontosabbat is, ha akarsz), de kiszerkeszteni nem fogom, bocs :D
2013. jan. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Igen, 9,082 cm a megoldás.

Egy kis számolgatás egy tetraéderben :)

2013. jan. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!