Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mindenhogyan probaltam de...

Mindenhogyan probaltam de egyszeruen nem tudom megcsinalni nagyon megkoszonnem a segitseget?

Figyelt kérdés
Brigi meglepve meseli ket evvel fiatalabb occsenek andornak hogy azt vette eszre hogy iden kettejuk eleteveinek szorzata eppen edesapjuk eletkoraval egyezik meg. Apjuk mihaly andornal 3o evvel idosebb hany eves brigi
2013. jan. 7. 22:15
 1/3 anonim ***** válasza:
14%

Tessék itt a megoldás:

x <- brigi

y <- andor

z <- mihály


x * (y+2) = z

z = y + 30


Ha ezt így nem tudod megoldani, akkor mehetsz évet ismételni.

2013. jan. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 vurugya béla ***** válasza:
100%

Juj, de nagyképű az előző, pedig tiszta hülyeséget ír! Legközelebb inkább ne szóljon hozzá, amihez nem ért...

Azt hibázta el, hogy ezt írta: x * (y+2) = z

Hiszen az y+2 értéke Brigi életkora, és x is Brigi életkora!

Vagyis őszerinte Brigi életkorának négyzete az apa életkora, hát ez nagyon nem igaz a feladat szerint.


Bocs, de változtatok a jelölésen is, mert az kényelmesebb, hogy legyen Andor A, Brigi B, Mihály apuka pedig M éves.

Tehát:

A+2=B

A*B=M

M=30+A

ez a jó egyenletrendszer, meg kell oldani. (Nem olyan egyszerű, tehát nem ciki, hogy nem ment!)

Az elsőt beírom a másodikba B helyére, a harmadikat csak lemásolom:

A*(A+2)=M

M=30+A

M ki van fejezve a második egyenletben, a helyére az első egyenletbe helyettesítek:

A*(A+2)=30+A

Ez A-ra másodfokú lesz, ha zárójelet bontasz és rendezel.

A^2+A-30=0

a két gyöke: 5 és -6, amiből csak az első jó.

Tehát Andor 5, Brigi 7 és Mihály 35 éves.

2013. jan. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Juj utolsonak nagyon koszonom
2013. jan. 8. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!