Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok nekem segiteni a 7....

Tudnátok nekem segiteni a 7. -es fizika házimban? Egy margarinkocka sűrűségét kellene kiszámolni.

Figyelt kérdés

Addig eljutottam,hogy a terfogatát úgy kell kiszámolni,hogy megmérem az egyik oldalát,és megszorzom 3-szor. Igy kijött a 216, de nem tudom milyen mértékegységet irjak utána.. Meg nem tudom,hogy van tovább.

HA valaki tudna segiteni,azt nagyon megköszönném :) !



2013. jan. 9. 16:52
 1/3 PósánéAnita ***** válasza:

ha centiméterben mérted az oldalát, akkor köbcsntiméter.de ezt váltsd át köbméterbe: 0,000216 m^3

utána mérd meg a tömegét, azt kg-ban add meg.

A sűrűséget megkapot, ha a tömeget elosztod a térfogattal, mértékegysége kg/ köbméter.

2013. jan. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :) Megmértem,de nincs 1 kg,csak 250 g. Akkor ezt ilyenkor úgy kell irni,hogy 0,... kg ?
2013. jan. 9. 17:17
 3/3 PósánéAnita ***** válasza:
igen, ez 0,25 kg
2013. jan. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!