Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt a feladatot meg lehet...

Ezt a feladatot meg lehet egyáltalán oldani? És, ha igen, hogyan? (8. -os matek)

Figyelt kérdés

Íme a feladat:

Négyszög alapú Gúla:

oldalél ('e' oldal): 68,6 cm

oldallap magassága ('ma'): 7,8 dm

Mekkora a felszín?


Nos:

Addig én is értem, hogy átváltottam az 'e' oldalt dm-re, kaptam, hogy 6,86 dm.

Aztán ki kell számolni az alapélt ('a' oldal-t), amit Pitagorasz-tételével tudok megtenni:

a/2 a négyzeten=e a négyzeten-ma a négyzeten

(Vagy esetleg nem így kell? Mert, hát, a két befogó a a/2 és az ma; átfogó az e.)

Az a baj, hogy ha az e a négyzeten-ből kivonom az ma a négyzeten-t, akkor a mínusz számot kapok. Mínusz számból pedig nem lehet gyököt vonni, mikor az a/2 a négyzeten-t akarom megállapítani.

Éppen ezért nem értem, hogy hogyan lehet ezt megoldani, vagy hogy meg lehet-e egyáltalán.


Előre is köszi!


2013. jan. 10. 18:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Igazad van. Egy piramisnál az oldalél mindig hosszabb kell legyen az ma magasságnál.
2013. jan. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nem megoldható, mivel a magasság egy olyan derékszögű háromszög része, ahol az oldalél az átfogó, és köztudott, hogy az átfogó hosszabb, mint bármelyik befogó.


Lehet, hogy az oldalél az az alap oldaléle akar lenni, bár azt alapélnek szokták nevezni...

2013. jan. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!