Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a külöbség a keverék és...

Mi a külöbség a keverék és vegyület közt és, hogy állapítjuk, eg, hogy melyik anyag melyik?

Figyelt kérdés
2009. aug. 28. 22:21
 1/7 A kérdező kommentje:
eg helyett meg
2009. aug. 28. 22:22
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Keverék:pl homok+só,2 anyag amit összeKEVERSZ, de nem periódusos rendszerben található anyagról van szó.

Vegyület: pl. konyhasó: NaCl. 2 periódusos rendszerben található kémiai anyag keveréke.

bronz is pl vegyület,mert réz és ón keveréke.

Javitsatok ki ha rosszul irtam!

2009. aug. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. aug. 29. 10:03
 4/7 anonim válasza:
100%

Ez egy feleletnél nem volna kielégítő.

Vegyület esetén az anyag fizikai és kémiai tulajdonságai nem egyeznek meg az őt alkotó anyagokéval. Keverék esetén a keveréket alkotó anyagok megtartják eredeti fizikai és kémiai tulajdonságaikat. A vegyületet alkotó anyagok kémiai kötésben vannak, szétválasztásuk az anyag kémiai és fizikai tulajdonágainak változásával jár, mert más anyagok keletkeznek (kémiai változás). Keverék szétválasztása nem jár az őt alkotó anyagok kémiai és fizikai tulajdonságainak változásával. Pl. vasreszeléket és kénport egy mágnessel szétválaszthatunk, de Vas-szulfidot már nem (szintén vas és kén alkotja), mert a vas-szulfid már egy más anyag. Ebben már érthető talán, hogyan állapíthatjuk meg, hogy melyik keverék és melyik vegyület.

2009. aug. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

SZia Kedves utolsó! Ez amit irtál ez nekem is uj volt! Milyen végzetttséged van? S nekem technikusi papirom van.

Mondjuk én csak általánosságban irtam. Nem tudtam hány évesnek/melyik iskolai szintnek megfelelően irjam le.

2009. aug. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
tizedikesnek megfelelően.Bocsi de ezt az utolsó előttit nem értem.
2009. aug. 30. 21:26
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A vegyület kémiailag tiszta anyag,míg a keverék nem. A vegyületben lévő anyagok aránya meghatározott pl.:2 H2O 2rész H2 egy rész O2,mig a keveréknél ez nem igaz pl.: durranógáz ami H2 és O2 részecskéket tartalmazhat bármilyen arányban.
2009. aug. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!