Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Arany János Tehetséggondozó...

Arany János Tehetséggondozó program. Varga Katalin gimnáziumban? Hogy van ez?

Figyelt kérdés

egyébként hogy van az hogy csak 100 pont a maximális szerezhető pontszám ilyen programokban (25 matek,magyar,pszhiológia,vittpontok)

mikor közben neten minden felvételi amiket előzőleg nézegettem 45 pontosak a magyar is meg a matek is.Akkor ugyanúgy (10 feladat lesz csak 1,1 szeres értékével(ezt nem értem,valaki elmagyarázná ? 4.00 az átlagom, szerintetek hány ponttól vennének fel a Vargába?



2013. jan. 15. 15:55
 1/3 anonim válasza:
az a hátrányos helyzetűeknek van, kolisnak kötelező lenni,meg van sok kritérium, 4+1 éves amúgy. Évente változó hogy mennyivel vesznek fel. Egyébként nem ajánlom a Vargát.
2013. jan. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hegedűs Kamilla válasza:

Gondolom a kérdésed már nem aktuális magadra nézve, de biztos lesz még olyan akinek sokat segít. :)


Először is leszögezném, hogy az Arany János Tehetséggondozó Programba jelentkezők felvételijét mindenhol ugyanúgy értékelik ki. Azaz a következő módon:


A felvételin minden diák 100 pontot tud elérni. Ezt a következő négy részre osztják:

- magyar írásbeli vizsga: 25 pont

- matek írásbeli vizsga: 25 pont

- pszichológiai írásbeli vizsga: 25 pont

- hozott pontok az általános iskolából: 25 pont


Mint tudjuk, a központi írásbeli felvételin 50-50 pontot lehet szerezni magyarból és matematikából.

Az AJTP-s diákoknál ez lecsökken 25-25 pontra, azaz a központi írásbeli felvételi náluk csak 50 pontot tesz ki.

Írok is egy példát rá, hogy jobban megértsétek.


Van egy diák aki a magyarra 40 pontot, a matekra pedig 38 pontot kapott. Ez így összesen 78 pont. Mivel AJTP-s osztályba jelentkezik így a pontjai feleződnek mind a két tantárágyból azaz magyarból 20, matekból pedig 19 pontot kap. Ez összesen 39 pont, a fele a 78-nak.


A programba jelentkező diákok általában a felvételi napja előtt a kijelölt kollégiumokban alszanak és ott írnak egy pszichológiai tesztet. (Ne gondoljatok semmi megerőltetőre, egyszerű képfelismerési, matematikai alapműveletek illetve egyéb memoriteres feladatok lesznek.)Ebben összesen 25 pontot lehet szerezni. Sajnos itt annyi feladat van, hogy nem tudom a pontozás menetét.


Illetve még vannak az általános iskolából hozott pontok. Ez is max. 25 pontot jelent. Ebbe számít bele a 7. év végi és 8. félévi bizonyítvány, a versenyeredmények és amiket a tanárok adnak.


Tehát folytatva a példát:

- magyar: 20 pont

- matek: 19 pont

- pszichológiai teszt: 20 (csak egy példa!)

- hozott pontok : 22 (csak egy példa!)


Összesen: 81 pont a 100-ból.


A matek és a magyar felvételi mindig 50 pontos, az már szakokként változik hogy ebből mennyit adnak meg. (Pl.: angol szak, ott számít a szóbelire kapott pontszám is!)


Remélem tudtam segíteni és érthetően magyaráztam. :) Ha valami nem lenne tiszta, akkor nyugodtan íjatok privátban.

2015. febr. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. febr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!