Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell felírni az érintő...

Hogy kell felírni az érintő egyenest?

Figyelt kérdés

Adott az f(x)= x/cos x függvény és az Xo (x null)=0.


Erre kéne felírni az érintő egyenest.


Köszi a segítséget előre is!


2013. jan. 15. 23:12
 1/3 Radványi Patrik ***** válasza:

A képen van egykét szó is, de lényegében nem nagy kaland. Olvasd át és ha vmit nem értesz, akkor írj!


[link]

2013. jan. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, de ezt nem igazán értem. Ezt a d/dx jelölést illetve a sec(X)-et én nem tanultam. Van valami más módszere?
2013. jan. 16. 14:19
 3/3 Radványi Patrik ***** válasza:

Akkor próbáld azt, hogy felveszel egy δ megváltozást (mondjuk 1, de minél kisebb annál jobb) és a következő számításokat végzed:


[link]


Egy kis magyarázat az "m" meredekség képletéhez. Ha az így kapott pontokat P1(0,1;0,1) és P2(-0,1;-0,1) összekötöd, akkor az jó közelítéssel az origón fog átmenni (mivel én kerekítettem, ez így is lesz). Ez a P1P2 szakasz, ez egy háromszögnek az átfogója. A háromszög befogói pedig könnyen belátható, hogy [f(x1) - f(x2)] és [x1 - x2]. Az átfogó és az x-tengely által bezárt szög legyen θ ezen szög tangense pedig az átfogó meredekségével fog megyezeni. A tangens pedig szemközti befogó osztva a mellette levő befogóval.

2013. jan. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!