Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Radnóti 2 versét kaptam...

Radnóti 2 versét kaptam összehasonlításra. Mivel nem igazán tudom hogyan is kell ezt ezért írok. Előhang egy monodrámához illetve a Negyedik Ecloga összehasonlítása tehát a feladat. Mit írjak? Hogyan? Nem értem "Mik"-et

Figyelt kérdés

2013. jan. 16. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Az összehasonlítás lényege az,h figyelj egy szempontot, a két verseről összehasonlítva írd le,amit a szempont alapján megállapítottál. Sokan azzal "hibázzák" el,h azt hiszik, h először azt írják le amit az egyik versről,utána meg amit a másik versről!

Vegyünk egy példát.

Az 1. szempont legyen a keletkezési körülmények.(most nem nézem meg, h mikor írta,de ha ugyanakkor írta akkor:

Radnóti mindkét versét x-kor írta. Ha nem ugyanakkor : Előhang egy monodrámához című versét RAdnóti x-ben írta, míg másik versét, ami a költő belső vitája yben.

további szempontok: keletkezési körülmények,téma,műfaja,szerkezet,cím,mondanivaló,stílus és stb... de ez nem 12.es anyag, mindjárt itt az érettségi és ennyi nem annyira megy?!:D

2013. jan. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
tulajdonképpen menne ez de nagyon lusta vagyok és nem éppen a kedvenc költőm. még el vagyok veszve József Attilában. És marhára nincs kedvem Mikihez.
2013. jan. 17. 01:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!