Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek segítség a halmazokkal...

Matek segítség a halmazokkal kapcsolatban. Mi a jó válasz?

Figyelt kérdés

Igaz-e tetszőleges A, B és C halmazokra, hogy (A∩B) U C = A∩(B U C)? Miért?


Én arra jutottam,hogy nem igaz,mert nem ugyan azokat az elemeket tartalmazza.



2013. jan. 20. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha mutatsz egy példát, amire az egyenlet nem teljesül, akkor készen vagy, hiszen nem lehet tetszőlegesen választani a halmazokat, hogy teljesüljön. (Például nem lehet úgy választani, ahogy te választottad.)


Amúgy én tudom őket úgy választani, hogy az egyenlőség teljesüljön, tehát hogy a =-jel bal és jobb oldalán ugyanazokat az elemeket tartalmazó halmazok legyenek.

Pl. A = {1}, B = {2}, C = {1} --> ezekre ugyanazokat az elemeket tartalmazza a két halmaz.

Tehát ez még nem elég, amire jutottál. Meg kell adnod olyan A, B, C halmazokat, amire az egyenlőség nem teljesül.


(Amúgy tényleg nem igaz az állítás, csak ugye jobb volna, ha te fejeznéd be a feladatot.)

2013. jan. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem csak rajzold le azt cső. Rajzolj három halmazt, A,B,C halmazt amik metszik egymást. Jelöld be rajta a feladatot, rajzolj másik 3 halamzt ugyanugy, jelöld be rajta a másik feladatot, és kész.Ha ugyanazokat jelölted be akkor egyenlő ha nem akkor nem.


Egyébként meg: A∩(B U C) = (A∩B)U(A∩C)

2013. jan. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, A-t, B-t, C-t választhatod ponthalmazoknak is, ahogy Fish írta.
2013. jan. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!