Jól oldottam meg a fizika házit?


Egy 10 m hosszú lejtőn egy 200 kg tömegű húzunk fel állandó sebességgel. A súrlódási erő 20 N, a lejtő magassága 2 m. Mekkora erő szükséges a test felhúzásához?


No, nekem az jött ki hogy 420 N szükséges a test felhúzásához. Akinek van kedve és ideje hozzá, azt megkérem szépen, hogy oldja meg és jelezze, hogy jól oldottam-e meg.



2013. jan. 21. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
És hogyan számoltál?
2013. jan. 21. 16:57
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát, én úgy gondolkodtam, hogy ugyebár:


G=m.g=200.10=2000N

Gt(tangenciális komponense a súlyerőnek)=G.h/l=2000.2/10=400N.

az Fs(surlodási erő)=20 N, az Fh(húzo erő)=Gt=400N, és az F erő amely szükséges a test felhúzásához az a kettő összege lesz szerintem. Jól gondolkodtam vagy sem?

2013. jan. 21. 17:05
 3/5 A kérdező kommentje:
Írj vissza légy szíves!:)
2013. jan. 21. 17:39
 4/5 bongolo ***** válasza:
100%
Jól csináltad. Bár én Fh-val már magát a Gt+Fs = 420N erőt jelölném, nem csak a Gt ellenerejét. És akkor nincs külön Fh meg F. Szerintem úgy logikusabb.
2013. jan. 21. 17:52
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazad van!:D És köszönöm a választ! Ment a zöld kéz!
2013. jan. 21. 18:23