Bencekft kérdése:

Építészeti dolog?

Figyelt kérdés

Egy épületet próbálnak megépíteni. A dolgozók hozzákezdenek a munkához ám 1 hét múlva rögtön leállnak. A főnök azt mondja, hogy rossz helyre csinálták az alapot, és újratervezést indítványoz. Hamarosan ( 1 hónap múlva ) a tervrajz tökéletes és elkezdődik a munka. A parkolótól 40 m -re akarják a panelt lerakni. A panel 10 m magas, miközben az épületet hamar megcsinálják. A parkolótól a beesési szöget nézve a panel és az épület teteje egy szinten van. Ezt figyelembe véve mekkora lehet az épület?


Kérlek, próbáltam lerajzolni és aztán megakadtam!



2013. jan. 21. 20:06
 1/3 A kérdező kommentje:
vagyis a panel(ház) mögött van egy másik épület ( amit megépítettek :D )
2013. jan. 21. 20:08
 2/3 anonim ***** válasza:
Na akkor hogy is van a felvezetés?:D Írd le rendesen még egyszer,és leírom,így ez elég katyvasz:)
2013. jan. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

na akkor leírom:

Egy parkolóról nézzük az egészet. A beesési szöget ha figyeljük, akkor a két ház egyenlő. Na mármost most vettem észre hogy rosszul írtam. Szóval a szemünk a panelház tetejét figyeli, és észrevesszük hogy a panelház tetejével együtt látjuk az x méterre lévő épület tetejét. Szóval így kéne megnézni hogy milyen magas lehet az épület! ( remélem érthető )

2013. jan. 24. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!