Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Aki nagyon érti a statisztikát...

Aki nagyon érti a statisztikát, segítene kiszámítani ezt a 4-5 (számára biztosan pofonegyszerű) feladatot?

Figyelt kérdés

1. A budapesti lakások száma 2004. jan. 1-jén 6,4%kal több volt, mint 1994. jan. 1-jén. A kétszobás lakások aránya mindkét időpontban 40% volt. Válassza ki a kétszobás lakások dinamikus viszonyszámát!


2. Egy egyetem adminisztrácios státuszában alkalmazott dolgozoinak évi netto átlagfizetése 120000 Sk, az oktatóké 250000. A kifizetett bér az előbbiek esetében 240 millio Sk, utobbiaknal 100 millio. Az egyetem összes dolgozojának átlagbére?


3. Egy országban 2003-ban a férfiak halálozási arányszáma 14 ezrelék, a nőké 12. A férfiak korcsoportonkénti halálozási arányszámával és a nők kormegosztásával számitott arányszám 17 ezrelék. Ebből az következik, hogy?


4. Egy vállalatnál mind a szellemi, mind a fizikai alkalmazottak létszáma 10%-kal csökkent 2003ról 2004re, ugyanakkor a vállalati átlagbér 14%-kal növekedett. I=? I'=? I"=?


5. Egy vállalatnál 430 foglalkoztatott esetében a nem és beosztás közti kapcsolatot vizsgálva a Chi-négyzet értéke 44,5. Ezek alapján a Cramer-féle asszociácios együttható értéke?


Nagyon megköszönném, ha valaki segitene :))


2013. jan. 22. 02:46
 1/1 Akellion válasza:

2.)Feladat


Nem nehéz ki kell számolni hányan dolgoznak.Ezt úgy kapod meg ha az összes fizetésből vagyis a 240 milliót elosztod a nettó àtlag fizetéssel a 120'000-el=2000 lesz.Annyian dolgoznak adminisztrációs státuszban.

A másikat ugyan így.Ha azt is megkaptad akkor add össze a 100 milliót és a 240milliót majd oszd el a kapott számok összegével.Az lesz a megoldás.Szerintem, bár lehet félre értelmeztem valamit vagy tényleg ilyen egyszerű.

2013. jan. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!