Van negy tartalyunk a masodikban ketszer annyi viz van mint az elsoben a harmadikban pedig ketszer annyi mint a masodikban?

Van negy tartalyunk a masodikban ketszer annyi viz van mint az elsoben a harmadikban pedig ketszer annyi mint a masodikban. Az eredetileg ures negyedik edenyben atontjuk az elso edenybol a viz felet, a masodikbol a viz harmadat, a harmadikbol a viz negyedet. Igy 26 liter viz lesz a negyedik tartalyban. Hany liter viz van osszesen?

2013. jan. 23. 16:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy az elsőben x liter van. Ekkor a másodikban 2x, a harmadikban 4x. A negyedikbe beleöntünk x/2+2x/3+4x/4 vizet, amiről tudjuk, hogy 26. Tehát a megoldandó egyenlet:

x(1/2 + 2/3 + 1)=26

x(3/6 + 4/6 + 6/6)=26

x(13/6)=26

x=26*6/13

x=12

Tehát összesen 12+24+48=84 liter víz van.

2013. jan. 23. 17:39