Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány négyzetméter anyag...

Kitti0 kérdése:

Hány négyzetméter anyag szükséges egy 3 m magas és 4 m átmérőjű kúp alakú sátorlaphoz?

Figyelt kérdés
2013. jan. 26. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Először kiszámolod az alap területét: 4pí

Piagorasz tétellel kiszámolod az alkotót: gyök(9+4)

A körív, ami a palást alja, az az alap kerülete: 4pí

és akkor a palást az egy körcikk, aminek a sugara az alkotó, az ívhossza pedig 4pí, amit az előbb írtam, erre a területszámításra van képlet a négyjegyű függvénytáblába, bocs most nem veszem elő.

Tehát a teljes terület nyilván a kettő összege.

2013. jan. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67,8 négyzetméter ha jól számoltam
2013. jan. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
elző voltam az átmérőt elfelejtettem sugárra átszámolni, javítva az eredmény: 35.168 négyzetméter
2013. jan. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy mekkora az elkészített sátorlap felülete, de ennél jóval több anyagra van szükség a kivágáshoz: [link]

Tisztázni kellene, hogy erre a (zöld+piros) felületre kérdez rá a feladat, vagy csak magára az elkészült (zöld) lapra.


Tisztázni kellene, hogy a sátornak van-e sátorlapból készített alja (ahogy az első válaszoló számolja).

2013. jan. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2013. jan. 27. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!