Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Különleges nyelvtan házi?!

Vicuska87 kérdése:

Különleges nyelvtan házi?!

Figyelt kérdés

1.

4 páratlan számból, hogyan lehet húszat csinálni?

2. 1 apa 100kg-os, két fia 50-50kg-os. hogyan mennek át egy csónakkal a folyón, ha a csónak csak 100kg-t bír el.

3.-Hova mentek húszan, ludak?

-Nem vagyunk mi húszan ludak, mert ha még ennyien volnánk, s fél ennyien, akkor ennénk húszan ludak. Hányan vannak a ludak??


Ez unokatesóm házija nyelvtanból.. Sajnos 25 évesen nem tudok hozzá szólni,ezekhez! Esetleg ha valakinek van valami ötlete, mert azt hiszem ezeket nem matemaitailag kell megoldani!



2013. jan. 27. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Huh, én se nagyon értek hozzá, de lehet, hogy mégis matek. Ezt találtam:



[-Hova mentek húszan, ludak?

-Nem vagyunk mi húszan ludak, mert ha még ennyien volnánk, s fél ennyien, akkor ennénk húszan ludak. Hányan vannak a ludak?]

Azt a számot kell megtalálni, melyet önmagával megszorozva, és a felét még hozzáadva, 20-at kapok.

Ez nem lehet más, mint a 8, hiszen 8+8+4=20.

2013. jan. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az nem jó, hogy 4*5=20? Az négy páratlan szám és ha összeadom őket, húsz lesz.
2013. jan. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

És ha még nem unsz, akkor "hangosan" gondolkodom (bár logikából elég gyenge vagyok, de hátha csoda történik:)


Először átmegy a két fiú - az száz kiló;

az egyik visszamegy a csónakkal, és átmegy egyedül az apa;

a másik fiú visszamegy a tesóért, és megint átmennek együtt - az 100 kiló és mindenki odaát van.


Valaki logikakedvelő? Jó ez így?


:)

2013. jan. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettél!
2013. jan. 27. 15:45
 5/6 anonim ***** válasza:

"(bár logikából elég gyenge vagyok, de hátha csoda történik:)"


Úgy látszik, csoda történt.

Tigi, nagy fej vagy!

2013. jan. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gungasam ***** válasza:

3+7+1+9=20

Sírva fakadok,hirtelen megöregszem és megcsúnyulok szégyenemben, amiért 25 évesen lehet ilyet nem megoldani....

2013. febr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!