Hogyan számolom ki az 5 cm sugarú körcikk középponti szögét, ha a határoló körív hossza is 5 cm?

2013. jan. 30. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:
2013. jan. 30. 20:28
 2/2 anonim ***** válasza:

5cm sugarú kör kerülete:


2*r*pi = 10pi


Az ív hossza és a szög arányos egymáshoz. A teljes szöghöz (360fok) tartozik a teljes kerület.

x szöghöz akkor:


10pi*(x/360) hosszúságú ív tartozik.


10pi*(x/360)=5

x=5/(10pi)*360

x=180/pi


Beütöd számológépbe



Radiánban számolva nem a 360 fokhoz tartozik a kerület, hanem a 2pi-hez

10pi*x/(2pi)=5

x=1

2013. jan. 31. 01:18