Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok nekem segíteni?...

Tudnátok nekem segíteni? Történelemre kellene írnom egy beszámolót, aminek a címe Magyarország a török uralom alatt.

Figyelt kérdés

Mégis miket írhatok bele?

Köszönöm a válaszokat!!


2013. febr. 1. 13:21
 1/4 anonim válasza:
Mindenféleképpen a három részre szakadt ország politikájáról, a végvári csatákról, a mindennapi közemberekről (szerintem).
2013. febr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy az előttem válaszoló is írta, a 3 részre szakadt Magyarország lehet a kiindulópont.

Ezek a királyi Mország, a török fennhatósága alá került területek, és Erdély.

Buda bevételét is írhatod, és természetesen a végvári harcokra feltétlenül térj ki, hiszen ezek a várak tartották vissza a törököt attól, hogy az egész országot uralmuk alá hajtsák.

Leírhatod a híressé vált hősöket, Szondi Györgyöt, Dobó Istvánt, Jurisics Miklóst a várak kapitányait, akik utolsó csepp vérükig védték katonáikkal a végvárakat.

Kitérhetsz a törökök pusztításaira, falvak elnéptelenedése, gyerekek rabságba ejtése, a rablásra, fosztogatásra, és Erdély kivételezett helyzetére, a fejedelmek kényszerű behódolására a szultánnak.

Ebből az időből származik egy közmondás Erdélyből:

"Lehajtott főre nem sújt a kard!"

Majd a végső küzdelmek, amikor végre sikerül kiűzni a törököket az ország területéről.

Bár történelem dolgozatról van szó, talán meg lehet említeni néhány történelmi regényt, irodalmi alkotást, amelyek a magyarországi 150 évig tartó török megszállással foglalkoznak.

Pl: Az egri csillagok, A koppányi aga testamentum, A rab ember fiai, Törökvilág Magyarországon stb.

Természetesen az itt maradt műemlékekről is ejthetsz néhány szót, ha van még rá időd.

A török fürdők, minaretek stb.

2013. febr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hűű , hát nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! Igazán sokat segített .
2013. febr. 1. 19:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Szıa a Terebess kıado megjelent könyveınek az onlıne valtozatat belınkelem neked ıde ıtt fogsz talalnı rengeteg Törökorszagrol szolo nagyszerü könyvet segıthet majd,szepen a jobb oldalon huzd lefele a keresöt es elersz majd Törökorszaghoz,szep napot neked szıa :)


[link]

2014. nov. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!