Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » József Attila, Születési hely...

József Attila, Születési hely idő? Barátai? Kapcsolata? Munkássága? Életének helyszínei? Tanulmányai? Ilyesmik kellenének róla lécíves írjátok le Köszi.

Figyelt kérdés

2013. febr. 1. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2013. febr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
csak nem dolgozat?:D
2013. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

lécíves :)

Google: József Attila

2013. febr. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Google, a fenéket!

Nyisd ki inkább a tankönyvedet.

2013. febr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez már a lustaság netovábbja!
2013. febr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%

Na jó, segítek. Biztos sok gondod lehet. Tehát.

József Attila 1879 március 9-én született Szegeden.

Barátai: Babits Mihály, Wass Albert, Csoóri Sándor, Petri György.

Kapcsolata: 1904-ben vette feleségül Gyarmati Fannit. Életének helyszínei: Szegeden született, Párizsban járt egyetemre szociológus szakon, majd Budapesten dolgozott újságíróként. A kommunizmus elől menekülve, 1947-ben halt meg New Yorkban.

Munkássága: verseket, novellákat, regényeket egyaránt írt.

2013. febr. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, nézd meg azt a linket, amit az első válaszoló adott meg!!!!

Ha azt írod le amit az előző felelet tartalmaz, akkora egyest kapsz, hogy csak úgy csattan!


Hogy ilyen kérdést szégyen föltenni, abban egyetértünk, hiszen ennyi erővel tényleg megnézhette volna a Wikipediát is. De tudatosan félrevezetni valakit... Különösen, hogy iskolai feladatról, tehát esetleg döntő jegyről van szó... Nem értem az előző motivációját!

Büntetni akarsz ezzel a félrevezetéssel, válaszoló?

2013. febr. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves Julianna! Aki úgy kezdi a kérdését, hogy mikor és hol született József Attila, az megérdemli az ilyen választ. Sajnálom, hogy nincs humorérzéked. És te is miért a wikipédiával jössz? Miért fizettek ennek a gyereknek a szülei (vagy a magyar állam) a tankönyvekért?
2013. febr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

"És te is miért a wikipédiával jössz?"


Mert a könyvet NEM fogja megnézni akkor sem, ha mi itt kitesszük a lelkünket is...

De míg ezt a kérdést ITT föltette, addig akár három oldalnyi linket is elolvashatott volna pl. a Google-ban, nem? Különösen József Attiláról.

Tudod, amikor én voltam diák, hírét sem hallottuk internetnek és egyéb "modern" eszköznek, ami ma a fiatalság rendelkezésére áll. Mégis leérettségiztünk, esetleg egyetemet is végeztünk, de mindenképpen utánanéztünk azoknak a dolgoknak, amelyek érdekeltek bennünket. Könyvtárban, könyvesboltban, tankönyvben, mindegy. Olvastunk is sokat, legalábbis azok, akiket valóban érdekeltek a dolgok.

Megírtam, hogy én sem helyeslem az ilyen kérdéseket, ugye?

De a tudatos félrevezetést is elítélem. Mondd meg jól a véleményedet a kérdezőnek, de ne alacsonyodj le az ő szintjére!

Egyetértesz?

2013. febr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A válaszomat illetően nem értünk egyet, Julianna. Azért nem, mert a saját hibájából tanul még a kevésbé okos is. Ez a diák egyszer majd dolgozni fog. Senki nem fog helyette dolgozni. Ha pedig elront vagy nem csinál meg valamit, annak következményei vannak. Továbbá: ha esetleg azt írta volna, amit én, jó eséllyel megnézte volna legalább a wikipédiát, amikor Radnótihoz érnek. És végezetül: Akár akarom, akár nem, kénytelen vagyok "lesüllyedni a szintjére", mert az én tanítványom is lehetne, ha tanítanék. De, bár magyar szakon végeztem, nem tanítok. Legalább egy kolléga nevetett volna egy jót, ha már anyagi megbecsülést nem kap a munkájáért.
2013. febr. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!