Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Társadalom ismeret érettségi?

Társadalom ismeret érettségi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Társadalomismeretből szeretnék érettségizni a témám:

Dresszkód (viseletek, egyenruhák, jelképek)

- Mutassa be, milyen ikonokat, szimbólumokat, vizuális elemeket használ(t) erkölcsi elvei, tanítása megjelenítésére és népszerűsítésére egy-egy ideológiai, eszmei áramlat!

-Készítsen felmérést és/vagy interjúkat egyenruhát viselő emberekkel arról, hogyan érinti őket ez a kötelezettség (fegyveres testületek, vasutasok, mentősök, katasztrófavédelmisek, diákok stb.)!


Szóval hogy kezdjek bele a projekt munkába kb. 12-15 oldalt kellene róla írnom, de mit? Ha tudnátok egy kis ötletet adni nagyon megköszönném.

Megy minden válaszolónak a zöld kéz! :)


2013. febr. 1. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Igen, ez az.
2013. febr. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én a másodikkal kezdeném a kutatásokkal.: mindenkinek van egy ismerőse valahol akinek kötelező az egyen ruha:így elöszőr őt kérdezném meg. pl:hogy kényelmes? Teljesnek érzi benne magát? Szereti? meg ilyesmik:)
2013. febr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szerintem itt sok témába bele lehet futni, mivel a szimbólumok is meg vannak adva, mint lehetséges vizsgálódási pont...

Akkor egyből lehet kezdeni a horogkereszt történetével, és a bizonyos sárga csillagokkal.

De ha nem akarsz ennyire kényes témát, akkor ott van a kokárda is a francia forradalomból.

Manapság itthon a Magyar Gárda árpádsávos öltözékei...

A közelkeleti társadalmakban a nők öltözetei, amikor el kell takarni az arcukat (csador meg ilyenek)

A feministák, szüfrazsett mozgalmak és a nadrágviselés jelentőségei...


Vagy például, ami közelebb állhat egy ilyen iskolai projekthez, a szocializmus idejében az iskolaköpenyek... erről volt is műsor a XXI. század, a legendák velünk élnek c. műsorban, és a szüleidet, idősebb ismerőseidet is kérdezheted róla...

Vagy van például szintén manapság, a Jonas Brothers és a tisztasággyűrűik... Szóval a modern időkben is ugyanúgy helye van az ilyesminek...

2013. febr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Lénusi válasza:
Nekem is erről kell írnom és 3 napom van rá....Nézem az ötleteket, de elképzelni se tudom, hogy az iskolaköpenyről stb.,hogy tudnék egy 8-10 oldalas projektet írni. Nagyon örülnék a segítségnek!
2013. ápr. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én már kész vagyok vele. Tegnap be spiráloztattuk, holnap pedig végleg leadom a tanáromnak. Én többször vittem neki mutatni nekünk nagyon sokat segített, hogy miket írjunk bele.
2013. ápr. 28. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!