a) Határozzuk meg, hogy 1 eV hány J?

b) Mekkora sebességgel rendelkezik az elektron, ha 1 eV a mozgási energiája ( az elektron tömege 9,1.10 a -13.-on kg?



2013. febr. 2. 12:50
 1/3 reptoid ***** válasza:

U=W/e, ahol U a feszültség, W a munka, e pedig a részecske töltése.

Te itt ismered a feszültséget (1V), ismered a mozgatott töltést (egy elektron =1.6*10^-19 C). Hiányzik a munkád.

Melyik számot osszam el 1.6*10^-19-nel, hogy egyet kapjak? Hát az 1.6*10^-19-t. Ennyi joule-nak felel meg.

2013. febr. 2. 13:07
 2/3 reptoid ***** válasza:
Az U=W/e az legyen inkább W/q, és akkor q helyére bármit eírhatsz, nem csak az e elemi töltést
2013. febr. 2. 13:08
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget :)
2013. febr. 2. 13:29